Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

„Uzticības apliecinājums” Rietumu Bankā

2012. g. 3. maijs ietumu Bankas centrālā biroja mākslas galerijā Rīgā ir atvērta Latvijas mūsdienu mākslinieka Vladislava Lakšes personālā izstāde „Uzticības apliecinājums”.

Vladislavs Lakše – jauns, bet jau pazīstams mākslinieks un grafiķis, daudzu izstāžu dalībnieks. Viņš ir Latvijas Mākslas akadēmiju pabeigušo mākslinieku un skulptoru apvienības biedrs. Šī apvienība pastāvīgi sadarbojas ar galeriju Happy Art Museum.Ekspozīcija Rietumu Bankas mākslas galerijā ir Vladislava Lakšes pirmā personālā izstāde, kas skatītājiem sniedz iespēju izsekot mākslinieka radošās pilnveides procesam.

Vladislavs Lakše saka: „Šai izstādei izvēlējos dažādu periodu darbus, kas man ir īpaši dārgi un kurus es vēlētos parādīt skatītājiem. Kaut kādā ziņā tie ataino cīņu ar materiālu, lai iemiesotu ideju”.

Izstādē ir pārstāvēti dažādu periodu darbi – no studenta skicēm līdz jaunākajiem zīmējumiem un akvareļiem. Vladislavs Lakše daudz darbojas grafikas žanrā, kur šķietami vienkāršie materiāli –papīrs un zīmulis – sniedz visplašākās iespējas izpausties, vienlaicīgi prasot no mākslinieka augstu profesionalitāti, nevainojamu tehnikas pārzināšanu un lielu precizitāti.

Mūsdienu mākslas pasaulē, kur būtiska nozīme ir ne tik daudz profesionālajām īpašībām kā radītajam tēlam un reklāmai, Vladislava Lakšes darbi izceļas ar augstu māksliniecisko kvalitāti, kas ļauj māksliniekam maksimāli spilgti izteikt idejas un tēlus, kādus viņš cenšas atspoguļot savā daiļradē – no klasikas līdz parastai epatāžai. Īpašu uzmanību mākslinieks pievērš figurālajām kompozīcijām, kurās tēli kā mēmi aktieri raugās no skatuves.

Tādēļ arī izstādes nosaukums „Uzticības apliecinājums” nav izvēlēts nejauši. Tas ir pierādījums uzticībai mākslai kopumā un arī zīmēšanas tehnikai.

Turklāt Vladimira Lakšes intereses neaprobežojas tikai ar mākslu. Ir zināms, ka viņš sadarbojas ar Krievijas basketbola klubu „CSKA”: mākslinieks ir noformējis „CSKA” zāli Maskavā un ir galvenais ielu basketbola spēļu noformētājs Krievijas galvaspilsētā. Šobrīd Vladislavs Lakše izstrādā māksliniecisko koncepciju vairākiem objektiem Olimpiskajām spēlēm Sočos.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)