Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Starptautiskā mākslinieciskā stikla izstāde „2D→” Rietumu Bankas galerijā

2014. g. 5. decembris Rietumu Bankas galerijā ir atklāta starptautiskā mākslinieciskā stikla izstāde „2D→” , kurā apskatāmi vairāk nekā 30 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Skandināvijas mūsdienu autoru darbi.Izstādes galvenā ideja ir iepazīstināt skatītājus ar darbiem, ko radījuši mākslinieki, kuri strādā ar lokšņu stiklu, pārvēršot to mākslas objektos.

Lokšņu stikls, izmantojot dažādus transformēšanas paņēmienus, pārtop plakanos (2D) vai apjomīgos mākslas darbos. Izstādē redzami konceptuāli darbi: ar vizuāli dekoratīvu vai grafisku ievirzi. „Iespēja aplūkot šādus darbus izstādēs ir ļoti reta,” uzsver izstādes Latvijas kuratore Bārbala Gulbe. „Lai sarīkotu izstādi, nepieciešamas idejas un drosme; nepieciešama vīzija, kā to var izdarīt, un iespēja to paveikt.”

Doma par šādas izstādes rīkošanu lietuviešu māksliniecei Daļai Truskaitei radās jau 2012. gadā. Toreiz stikla mākslinieku darbi apceļoja daudzas Lietuvas pilsētas un izstāde guva plašu publikas atsaucību.

„Skandināvu meistaru darbi Baltijā ir redzami reti, tomēr skandināvu stikls vienmēr ir bijis izslavēts ar neatkārtojamu dizainu, stilu un kvalitāti,” atzīst Bārbala Gulbe.

Izstādes rīkotāju pulkā ir Daļa Truskaite (Lietuva), Kati Kerstna (Igaunija), Bārbala Gulbe (Latvija), to organizēt palīdzēja arī Zviedrijas un Dānijas pārstāvji. Dalībai pasākumā izvēlēti 37 autoru, tai skaitā 12 Skandināvijas valstu pārstāvju, darbi.

Ekspozīciju atbalsta Lietuvas Mākslinieku savienība, Igaunijas Stikla asociācija un Rīgas Stikla galerija (Agijas Sūnas galerijas filiāle).

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)