Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas fotoizstāde sākusi apceļot Latviju

2012. g. 22. marts Unikāla Dmitrija Karpenko fotoizstāde „Zviedrija no putna lidojuma”, kas tika organizēta ar Rietumu Bankas atbalstu, sākusi apceļot Latviju – tagad to var apskatīt Valmieras galerijā Ledus pagrabs. Līdz šī gada beigām skandināvu valsts oriģinālos fotouzņēmumus varēs apskatīt Ventspils, Daugavpils, Rojas, Rēzeknes un citu Latvijas pilsētu iedzīvotāji.


Dmitrijs Karpenko un viņa darbi


Krievu izcelsmes zviedru fotogrāfa Dmitrija Karpenko izstādes atklāšana notika iepriekšējā gada beigās Rietumu Bankas mākslas galerijas telpās sadarbībā ar Latvijas un Zviedrijas vēstniecību. Izstādes atklāšanu apmeklēja Zviedrijas vēstnieks Latvijā Matss Staffanssons, Novēģijas, Grieķijas, Uzbekistānas un citu valstu diplomātisko misiju vadītāji.

Atklājot izstādi, Staffansona k-gs atzīmēja foto darbu augsto profesionalitāti un mākslinieciskumu, kuri ataino Zviedrijas garu un iespaidus no dabasskatiem. Izstādē apskatāmi Dmitrija Karpenko 50 no gaisa uzņemtie fotodarbi, kuros autoram izdevās ne tikai atainot Zviedriju no augstuma, bet arī niansēti pasniegt apbrīnojamu toņu gammu, gaismas un ēnas spēli un dabiskās krāsas.

Pats darbu autors, kas ir ne tikai fotogrāfs, bet arī pilots, atzinās, kas cer ne tikai parādīt viesiem savas otrās dzimtenes skaistumu, bet arī rosināt interesi par šo daudzējādā ziņā brīnumaino valsti, kur kapitālisms lieliski sadzīvo ar sociālismu, bet attīstītās tehnoloģijas un industrializācija – ar brīnišķīgu neskartu dabu.

Vēlāk izstāde tika dāvināta Zviedrijas vēstniecībai, kas šobrīd rūpējas par to, lai izstādi varētu apskatīt dažādu Latvijas pilsētu iedzīvotāji.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)