Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Fotoizstāde “Art Deco stils Rīgas arhitektūrā” Rietumu Bankas galerijā

2016. g. 29. septembris Ar nekustamo īpašumu aģentūras Apella atbalstu Rietumu Bankas galerijā ir atklāta fotoizstāde “Art Deco stils Rīgas arhitektūrā” .

Izstādes atklāšanas dienā viesiem bija unikāla iespēja iepazīt Art Deco stila poētiku un estētiku, izjust trauksmaino divdesmito gadu un starpkaru perioda atmosfēru, noklausoties mākslas zinātnieka, Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas pasniedzēja, dzejnieka Timofeja Životovska lekciju.Visu izstādē redzamo darbu autors ir brīnišķīgais latviešu meistars, fotogrāfs Romvalds Salcevičs, kurš savā daiļradē iemūžina Rīgas unikālo šarmu un tās arhitektūras skaistumu.

Art Deco – nesenas pagātnes stils – ir vēsturnieku apstiprināts termins, kas radies, izmantojot francisko 1925. gadā Parīzē notikušās Starptautiskās dekoratīvās un industriālās mākslas izstādes nosaukumu. Art Deco ir mākslas stils, kas bija izplatīts daudzās Eiropas valstīs un ASV.

20. gadu sākumā Rietumu pasaule vēl aizvien centās atgūties pēc Pirmā pasaules kara. Cilvēki ilgojās pēc izklaidēm, vieglprātības un nepakļaušanās – pēc visa, kas ļautu aizmirst kara šausmas un sāpes. Art Deco starpkaru periodā veidoja cilvēku dzīvesveidu, viņu ģērbšanās un runas manieri, ceļojumu, darba un atpūtas paradumus. Tā varā atradās izklaides industrija un māksla – šis stils izpaudās kinoteātros, īres namos, debesskrāpjos, iekštelpu interjeros un dārglietu vijumos, virtuves trauku un ielas lukturu dizainā, skulptūrās un plakātos, grāmatu un žurnālu ilustrācijās, audumos, gleznās, sabiedriskās ēkās un celtnēs.

Tā laika Latvijas situācija bija īpatnēja: Rīgas sabiedrība nepieņēma Art Deco pat tad, kad tas jau bija vispāratzīts citās Eiropas galvaspilsētās. Tomēr pakāpeniski Art Deco izsmalcinātā greznība iezagās interjeru noformējumā un arhitektūrā, padarot maigākas racionālās fasāžu formas un ikdienā ieviešot vieglu, gandrīz netveramu, tomēr pavedinošu jaunās estētikas šarmu.

Jauno formu valoda uzlaboja it kā vēsās, funkcionālisma iedvesmotās Latvijas 20. – 30. gadu skolu, kinoteātru, dzīvojamo un biroju ēku jaunceltnes, tomēr Art Deco nekļuva par masveida celtniecības stilu. Rīgas arhitekti neriskēja visu ēku celt šajā ekstravagantajā un drosmīgajā stilā.

“Ceram, ka šī izstāde būs interesanta ne tikai no mākslinieciskā viedokļa. Art Deco laikmetu Latvijā raksturo fakts, ka netika uzcelts daudz ēku, tomēr to lielākā daļa ir ļoti kvalitatīvas no arhitektūras, funkcionalitātes un estētiskā risinājuma viedokļa. Namus tolaik pasūtīja jaunā latviešu buržuāzija, kas vēlējās saņemt tikai vislabāko, tādēļ plānotājiem un arhitektiem izvirzīja augstas prasības. Daudzējādā ziņā varam vilkt paralēles ar mūsu tagadējiem klientiem – arī viņu prasības ir ļoti augstas. Art Deco manierē celtie apartamenti, villas un citi nekustamo īpašumu objekti tirgū vienmēr piesaista īpašu interesi. Mūsu portfelī atrodas arī šādi piedāvājumi,” stāsta Rietumu Bankas nekustamo īpašumu struktūrnodaļas Apella vadītāja Marija Suharenko.

Izstāde ir apskatāma līdz 21. oktobrim darba dienās no pulksten 9.00 līdz 18.00. Kā parasti – ieeja bez maksas.
Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs “Rietumu Capital Centre” Vesetas iela 7, Rīga.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)