Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Ar Rietumu Banka atbalstu Rīgā ir atklāta Faberžē izstāde

2012. g. 27. marts Pagājušajā piektdienā Rīgā tika atklāta „Faberžē” juvelieru nama darbu ekspozīcija. Šis notikums ir iekļauts Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas Kultūras ministriju sadarbības programmā. Slavenā juveliera meistardarbu izstādi atbalsta Rietumu Banka un Krievijas kompānija AlfaApdrošināšana (АльфаСтрахование), kuras Padomes priekšsēdētājs ir Pēteris Avens.

Ekspozīcija ir izvietota pašā Vecrīgas centrā – atjaunotajā Mākslas muzejā „Rīgas Birža”. Tā ir pirmā „Faberžē” juvelieru nama darbu izstāde Rīgā – tā ir unikāla gan pēc apkopoto darbu nozīmes, gan pēc to „dislokācijas” dažādības. Šeit ir izstādīti darbi no Valsts Vēstures muzeja, Viskrievijas Dekoratīvi lietišķās un tautas mākslas muzeja, A. Fersmana Mineraloģijas muzeja (Maskava), Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un vairākām Krievijas privātām kolekcijām.

Izstādes atklāšanu apmeklēja šo muzeju vadītāji un vadošie eksperti, Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis, daudzi mākslas un saviesīgo aprindu pārstāvji.

Savas uzrunas gaitā Viskrievijas Dekoratīvi lietišķās un tautas mākslas muzeja direktors Aleksandrs Sisojenko uzsvēra kultūras kontaktu nozīmi valstu un tautu savstarpējo attiecību attīstības procesā. Tāpat viņš atzīmēja, ka labas izstādies dzīvo daudz ilgāk, nekā to ekspozīcijas laiks – tās daudzus gadus paliek cilvēku atmiņā, un Faberžē izstādē Rīgā, pēc muzeja direktora viedokļa, ir tieši šāds kultūras dzīvei nozīmīgs notikums.

Kā atzīmēja izstādes veidotāji no Latvijas puses – muzeja „Rīgas Birža” direktore Daiga Upeniece un Latvijas Nacionāla mākslas muzeja direktore Māra Lāce – Faberžē ģimene ar Latviju bija saistīta profesionālā un personīgā ziņā: slaveno juvelieru meistardarbnīcās strādāja vairāki virtuozi Rīgas meistari; un tieši Rīgā gan Gustavs Faberžē gan viņa dēls satika savas mīļotās.

Eksponātu loks aptver plašu mākslas darbu spektru, sākot no pazīstamā zīmola – Lieldienu olas – līdz rotaslietām, galda piederumiem, pulksteņiem, etvijām un citiem aksesuāriem. Izstādē tiek izrādīti unikāli juvelierizstrādājumi, kas demonstrē slavenā juveliera māksliniecisko un tehnisko virtuozitāti un augsto meistarības pakāpi. Katrs no tiem ir saistīts ar zīmīgu notikumu vai laika posmu firmas „Faberžē” un Krievijas imperatora ģimenes vēsturē.

Eksponātu vidū – agrīnie darbi no Gustava Faberžē juvelieru darbnīcas laikiem un viņa dēla Pētera Karla Faberžē veidotie juvelierizstrādājumi, kas ir savas nozares augstākās meistarības paraugi. Vairāki darbi ir slavenā meistara Mihaila Perhina radīti.

Patiecoties īpaši pārdomātajamm apgaismojumam, kur pustumsā atsevišķi tiek izgaismots katrs eksponāts, apmeklētāji var pilnībā izbaudīt izcilos meistardarbus un novērtēt izsmalcināto darba tehniku un cēlo eleganci, kas raksturīga „Faberžē” nama darbiem.

Izstāde norisināsies līdz 29. maijam, pēc noslēgšanās tā atgriezīsies Maskavā.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)