Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas galerijā – Viktorijas Matisones „Laika atgriešanās”

2016. g. 16. maijs Jaunā Latvijas māksliniece Viktorija Matisone ir Mašas Ainbinderes skolniece. Pēc Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas absolvēšanas studējusi Maskavas Tipogrāfijas universitātē un ieguvusi maģistra grādu specialitātē „Grāmatu grafika”. Viktorija kādu laiku strādāja poligrāfijas dizaina jomā, bet 2009. gadā nolēma atkal pievērsties gleznošanai.

Lai gan māksliniece kādu laiku negleznoja, viņa ir piedalījusies grupu izstādēs un rīkojusi arī personālizstādes.

Izstāde „Laika atgriešanās” ir Vikas Matisones divu gadu darba rezultāts. Māksliniece atzīstas, ka izstādes nosaukuma izvēle viņai radīja asociācijas ar Luisa Kerola pasakā „Alise Brīnumzemē” lasīto uzdevumu: „Kas kopīgs krauklim un rakstāmgaldam?” Viktorija stāsta: „Es atradu šīs mīklas atbildi: šā uzdevuma telpa maina pagātnes un nākotnes telpu. Dzīvot nozīmē apzināties, ka atrodies kādā izplatījumā. Šīs dzīves saturu var noteikt gan fiziska, gan iedomāta telpa. Mēs bieži vien nepamanām savu laimi, toties uzreiz sajūtam, ka tās nav, un meklējam iemeslus. Man vajadzēja atrast savas laimes iemeslus, un šķita, ka tie vienlaikus bija visur un nekur.”

Māksliniece uzskata, ka glezniecība ir maģija, tā liek uz audekla uzklātajai krāsai radīt košas domas un pārdzīvojumus gan autores, gan skatītāju prātos. Glezniecība palīdz skatītājiem atklāt jaunas, līdz šim nezināmas mūsu prāta nianses.

Viktorija atklāj: „Radot šos darbus, es atbrīvojos no daudzus gadus mocījušas sajūtas – laika ir maz, tas paiet, aizsteidzas. Mans laiks atkal ir kļuvis plašs, dabisks, kā bērnībā, kad dzīvojam ārpus laika. Glezna ir vēstījums, kuru var ļoti ātri izlasīt, tomēr tās daudznozīmība atklājas tikai ilgākā laikā. Ceru, ka skatītāji manos darbos atradīs sava laika dārza vārtu atslēdziņu.”

Mākslinieces darbi ir veidoti īpašā autores stilā – gleznas ir tapušas abstraktā impresionisma manierē, tām raksturīga kompozīcija. Audekls, eļļa.

Izstāde atvērta līdz 26. martam darbdienās no pulksten 9.00 līdz 18.00. Ieeja kā vienmēr – bez maksas.

Adrese: Rietumu Capital Centre, Vesetas iela 7, Rīga.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)