Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas galerijā – latviešu mākslinieku iespaidi Sanktpēterburgā

2014. g. 10. februāris Rietumu Bankas galerijā Rīgā šonedēļ tika atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skolas audzēkņu gleznu izstāde „Atmiņas par Pēterburgu”.

Ekspozīcija atspoguļo jauno mākslinieku iespaidus par neseno Ziemeļu galvaspilsētas apmeklējumu, kas bija organizēts ar Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze” atbalstu.1944. gadā dibinātā Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skola ir viena no senākajām un visprestižākajām jauno mākslinieku izglītības iestādēm Latvijā. Šobrīd tās audzēkņi līdztekus vispārizglītojošajai skolas programmai profesionālā līmenī apgūst arī akadēmiskā zīmējuma un glezniecības pamatus, tēlniecību, fotografēšanu, datorgrafiku, animāciju, videomākslu, internetdizainu un citus klasiskās un mūsdienu mākslas virzienus.

Ar Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze” atbalstu šīs skolas labākie audzēkņi pagājušā gada rudenī viesojās Sanktpēterburgā, kur varēja apmeklēt pilsētas pie Ņevas slavenos muzejus un pašu acīm redzēt daudzus krievu un ārvalstu mākslinieku šedevrus. Savus brauciena iespaidus jaunieši ir attēlojuši Rietumu Bankas galerijā redzamajās gleznās.

Atklājot ekspozīciju, Jaņa Rozentāla Mākslas skolas direktors Jānis Ziņģītis akcentēja Sanktpēterburgas mākslas un akadēmiskās vides svarīgo lomu mūsdienu latviešu glezniecības veidošanā: „Ir simboliski, ka tieši Pēterburgā daudzējādā ziņā ir veidojusies Latvijas klasiskā glezniecība. Šeit, šajā kultūras tradīcijām bagātajā pilsētā, savulaik ir mācījušies mūsu klasiķi, tostarp Janis Rozentāls un Vilhelms Purvītis. Varam teikt, ka mēs pamatoti varam lepoties ar Latvijas mākslas izglītības sistēmu, kuras pamati tika likti tieši Sanktpēterburgā.”

„Ceru, ka mūsu audzēkņi turpinās šo tradīciju un iegūs izcilu klasisko izglītību, kas ir principiāli svarīga neatkarīgi no pieredzējuša mākslinieka izvēlētā stila. Jo, kā mēs visi zinām, gan Pablo Pikaso, ko pirmām kārtām pazīstam kā kubistu, gan daudzi citi izcili mūsdienu mākslinieki, kas ir likuši pamatus jauniem mākslas virzieniem, bija izcili klasiskā zīmējuma meistari,” vēršoties pie audzēkņiem, teica Ziņģīša kungs.

Izstāde „Atmiņas par Pēterburgu” ir apskatāma līdz 14. februārim darbadienās no plkst. 9.00 līdz 17.00. Ieeja – bez maksas.

Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs „Capital Centre”, Vesetas iela 7, Rīga.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)