Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

„Mākslas Morzes ābece” Rietumu Bankas mākslas galerijā

2013. g. 7. oktobris Vakar Rietumu Bankas mākslas galerijā tika atklāta mūsdienu Latvijas mākslinieku darbu izstāde „Mākslas Morzes ābece”. Visus tās dalībniekus apvieno sadarbība ar galeriju Happy Art Museum. Tās mākslinieki jau ceturto reizi demonstrē savus darbus bankas galerijā.

Galerija Happy Art Museum ir dibināta 2009. gadā. Tās moto: izstāžu zāles Pinakotēka (tajā agrāk regulāri tika rīkotas konceptuālas, sociāli aktīvas izstādes) demokrātisko tradīciju turpināšana.Šoreiz izstādē Rietumu Bankā piedalās galerijas pastāvīgie autori: gleznotāji Sergejs Djomins ar tikko tapušu oneirisku gleznu ciklu, ekspresīvais Gustavs Filipsons, psihodēliskais minimālists Augusts Zariņš, Dags Vidulejs ar erotisko grafiku, politiskās groteskas meistare Ilze Jaunberga, un sociālās ironijas meistars Juris Dimiters. Neatņemama ekspozīcijas sastāvdaļa ir Zigmunda Bieļa pēdējos gados radītās elegantās skulptūras.

Izstāde ir veltīta slavenajam amerikāņu izgudrotājam Semjuelam Morzem, kas savu karjeru sāka kā mākslinieks, apguva gleznošanu Anglijā un gleznoja izcilu laikabiedru, draugu – politiķu un rakstnieku – portretus. Pēc telegrāfa koda izgudrošanas, atrodoties slavas un labklājības virsotnē, viņš izrādīja labvēlību nabadzīgiem māksliniekiem un atbalstīja viņu mākslinieciskos centienus.

Veltot izstādi Semjuelam Morzem, tās veidotāji vēlas atgādināt par cilvēka intelekta brīnumainajām spējām, par pašizziņas un unikālas mākslas valodas – daiļrades koda un ābeces – meklējumu nepieciešamību.

Izstāde Rietumu Bankas galerijā būs atvērta divas nedēļas.

Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs Capital Centre, Rīga, Vesetas iela 7.
Izstādes darba laiks: darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, ieeja brīva.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)