Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Saule, gaisma un gleznotāja Bernadska impresionisms Rietumu Bankas galerijā

2013. g. 16. decembris Rietumu Bankas mākslas galerijā tika atklāta mūsdienu gleznotāja Genādija Bernadska (Sanktpēterburga) personālizstāde „Krāsas mūzika”. Tajā ir apskatāmas vairāk nekā 30 gleznas, kuras mākslinieks ir radījis pēdējos desmit gados.
Genādijs Bernadskis ir dzimis 1956. gadā Simferopolē labi pazīstamu mākslinieku ģimenē. Izglītību ieguvis Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijā, stažējies profesoru V. Orešņikova un B. Ugarova radošajā darbnīcā. Pēc tam vairākus gadus dzīvojis un strādājis Parīzē.
Ir Mākslinieku savienības biedrs kopš 1987. gada.

Genādija Bernadska personālizstādes ar panākumiem ir notikušas Parīzē, Sanfrancisko, Losandželosā, Kioto, Tokijā, Londonā, Sanktpēterburgā, Pekinā, Šanhajā, Veņdžou. Mākslinieka darbi glabājas daudzu valstu muzejos kā arī privātajās kolekcijās, Genādija Bernadska gleznu pircēju vidū ir Trevors Džonss un Madonna.

Ekspozīcijā „Krāsas mūzika” Rietumu Bankas galerijā ir aplūkojamas dažādu žanru gleznas – portreti, klusās dabas, dabas un pilsētas ainavas –, kas veidotas īpašā, Genādijam Bernadskim raksturīgā, individuālā manierē. Mākslinieks dod priekšroku košām, sulīgām, piesātinātām, gaišām krāsām. Viņa krāsu palete ir pielīdzināma simfonijai, kurā atsevišķi toņi saplūst harmoniskā saskaņā; tie savijas, savstarpēji cauraug, izveido spēcīgu, pilnvērtīgu melodiju. Autora maniere ir ļoti tuva impresionismam, viņa audekli ir gaisa, gaismas un telpas vibrāciju pilni.
Uzrunājot Rīgas skatītājus, autors teica: „Manus darbus vieno saule, prieks, mīlestība un bērnība. Uzskatu, ka mākslinieks ir kā bērns ar plaši ieplestām acīm. Kā savulaik teica Antuāns de Sent-Ekziperī, „es nāku no bērnības”. Radot savas gleznas, es vēlos iemācīt cilvēkiem priecāties par dzīvi, atcerēties bērnības pasauli, kurā katra diena bija kā atklājums, kā jauns ceļojums nezināmajā. Ja skatās uz pasauli no šāda redzespunkta, katra diena kļūst laimīga. Es vēlos, lai katrs skatītājs no šīs izstādes paņemtu līdz gaišuma un saplūsmes ar dabu sajūtu un mazliet mīlestības.”

Kā atzīst Sergejs Grodņikovs, Rietumu Bankas mākslas virziena kurators, šis nav pirmais ar Sanktpēterburgu saistītais mākslas projekts, kuru atbalsta Banka. „Pēdējos gados mums ar Sanktpēterburgu veidojas labas mākslinieciskās attiecības. Iepriekš ar Rietumu Bankas atbalstu Pēterburgā ir notikušas populārā latviešu fotogrāfa Jāņa Krūmiņa un mūsdienu Latvijas gleznotāja Arta Butes izstādes; šobrīd mākslinieks no šīs pilsētas ir atbraucis pie mums.

Genādija Bernadska gleznās virmo saule, prieks un pozitīva attieksme pret dzīvi, un tie mums šobrīd, vēlā ziemeļu rudenī, patiesi ir ļoti vajadzīgi.”

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)