Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Vientuļais urbānists romantiķis: Edgara Miķelsona izstāde Rietumu Bankas galerijā

2012. g. 25. oktobris Vientuļais urbānists romantiķis: Edgara Miķelsona izstāde Rietumu Bankas galerijā
2012. g. 26. oktobris / Labdarība un sponsorēšana Rietumu Bankas mākslas galerijā Rīgā atklāta Edgara Miķelsona – viena no vistalantīgākajiem mūsdienu Latvijas māksliniekiem – izstāde „Retrospektīva” . Ekspozīcijā izstādīti vairāk nekā 50 darbi, kas atspoguļo autora radošo ceļu – no pašiem pirmajiem darbiem līdz darbiem, kas tapuši pēdējos gados. Izstāde notiek divās daļās – tās otra puse apskatāma Rīgas Svētā Pētera baznīcā .


Edgars Miķelsons


Edgars Miķelsons 1989. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju grafikas specialitātē. Pēc tam strādājis Daugavpils Mākslas muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kopš 1998. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Sākot ar 1987. gadu piedalījies grupu izstādēs Rīgā, Kaļiņingradā, Rostokā. Māksliniekam ir vairāk bijušas vairāk nekā 30 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs.

„Retrospektīvā” izstādītas vairāk nekā 50 gleznas, kas tapušas dažādās tehnikās – grafika, zīmējums, pastelis, akvarelis. Tikpat daudzveidīgi ir arī darbu sižeti, turklāt tie visi spilgti ataino mākslinieka pasaules redzējumu.

Edgara Miķelsona liktenis ir interesants un sarežģīts. Mākslas pasaulē viņš neienāca uzreiz. Jaunībā mākslinieks ieguva pilnīgi citu izglītību un kādu laiku kuģoja, būdams kuģa mehāniķis. Tomēr diezgan drīz mākslinieks saprata, ka šī profesija nav domāta viņam: „Savus pirmos darbus sāku radīt tieši uz kuģa, kuģojuma laikā – viena no tām redzama arī šajā izstādē. Tiklīdz sāku zīmēt, man it kā kalns no pleciem novēlās, un beidzot sapratu, ka, lūk, te tas ir – tas, ko vēlos darīt dzīvē”.

Starp mākslinieka darbiem ir daudz pilsētas ainavu – tās visas izceļas ar īpašu dinamiku un piesātinājumu. Edgaram pilsēta ir kā dzīvs organisms – mainīgs, noslēpumains, nemitīgi citāds: „Lai radītu interesantas gleznas ir jādzīvo interesanta dzīve. Desmit gadus man bija savdabīgs hobijs – es pētīju pilsētu no „iekšpuses”. Naktīs pastaigājos pa pamestām Rīgas mājām, pagalmiem un pavārtēm, ložņāju pa jumtiem un bēniņiem, uzgāju raksturīgus „artefaktus” – lūkas, sapuvušus dēļus, senus vīnus, pudeles. Bet dienā savus nakts pastaigās gūtos iespaidus izteicu uz papīra”.

Arī pašlaik mākslinieks daudz laika pavada kopā ar mīļo pilsētu Rīgu – viņš glezno ne tikai pašu pilsētu, bet arī tās iedzīvotājus. „Dažkārt radu 50–70 portretus dienā. Es vēroju cilvēkus – garāmgājējus, kafejnīcu apmeklētājus. Mani interesē viņu sejas panti, mīmika, žestikulēšana, cenšos uztvert viņu noskaņojumu,” saka meistars.

Izstāde Rietumu Bankas mākslas galerijā ir atvērta darba dienās no plkst. 09.00 līdz 17.00. Ieeja ir bez maksas. Izstāde būs apskatāma līdz 16. novembrim.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)