Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas galerijā – Natālijas Bessonovas nesievišķīgā māksla

2014. g. 17. marts Rietumu Bankas galerijā ir atklāta izcilās Latvijas mākslinieces Natālijas Bessonovas izstāde . Tajā ir apskatāmi aptuveni 30 jauni, pēdējo divu gadu laikā tapuši darbi.

Natālija Bessonova ir populāra un atzīta Latvijas māksliniece. Viņas maniere un stils ir visai tāli no tā sauktās „sievišķīgās glezniecības”; drīzāk pretēji – viņas darbos valda atturība, precizitāte un pat skarbums. Māksliniece zīmējuma asumu un līniju dinamiku apvieno ar spilgtu, piesātinātu toni, tādējādi radot apbrīnojamu harmoniju un izteiksmību.

Viens no pirmajiem Natālijas Bessonovas mākslas skolotājiem bija mūsdienu latviešu glezniecības klasiķis, izcilais meistars Artūrs Ņikitins, kura vārds ir plaši pazīstams daudzās pasaules valstīs, tai skaitā Krievijā, ASV, Eiropā.Izstādes atklāšanā vecmeistars atzina: „Es atceros Natāliju kā Mākslas akadēmijas studenti. Viņa vienmēr izcēlās uz citu audzēkņu fona ar savu neparasto krāsu uztveri, ar spilgtu krāsu un dzīvespriecīgu toņu mīlestību, arī ar prasmi koncentrēties gleznošanas uzdevumam un līdz galam meklēt tā risinājumu. Tā ir noticis, ka slavenu gleznotāju pulkā sievietes ir mazākumā. Kā ievērojamas 20. gadsimta gleznotājas varam nosaukt Zinaīdu Serebrjakovu, Natāliju Gončarovu, un Natāliju Bessonovu es piepulcinu viņām. Visas šīs izcilās sievietes vieno mērķtiecība, pabeigtības izjūta un patiesa mīlestība pret savu darbu.”

Autore šai ekspozīcijai ir devusi diezgan negaidītu nosaukumu: „S Tatoo Skvo”; tajā apskatāmās gleznas ļoti atšķiras no Natālijas iepriekšējiem darbiem. Ir pārstāvēta ne tikai tradicionālā glezniecība, bet arī grafika uz audekla.

„Tie ir gluži jauni darbi, bet izstāde ir pirmā pēc vairākiem radošas klusēšanas gadiem. Draugiem un kolēģiem esmu ļoti pateicīga par palīdzību un atbalstu, bet skatītājiem – par viņu sirsnīgajiem vārdiem un augsto vērtējumu,” teica māksliniece.

Vernisāžas viesu vidū bija sastopami daudzi pazīstami tēlotājmākslas meistari – gleznotāji un tēlnieki: Viktorija Pelše, Jevgēnijs Šitovs, Nikolajs Krivošeins, Valentīns Daņiļenko, Georgs Zernickis, Dmitrijs Lavrentjevs un citi.

Natālijas Bessonovas darbu izstāde Rietumu Bankas galerijā ir apskatāma līdz 21. martam. Darbalaiks: no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 9.00 līdz 18.00; ieeja – bez maksas.

Pēdējo četru gadu laikā Rietumu Bankas mākslas galerijā regulāri tiek atklātas labāko Latvijas gleznotāju, fotogrāfu un tēlnieku, kā arī Krievijas, Zviedrijas, Brazīlijas un citu pasaules valstu meistaru darbu izstādes.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)