Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

„DANCE DANCE” Rietumu Bankas galerijā

2013. g. 7. oktobris 17. jūlijā Rietumu Bankas mākslas galerijā Rīgā tiks atklāta Mihaila Moločņikova izstāde „DANCE DANCE”. Mihails Moločņikovs ir viens no mūsdienīgākajiem un oriģinālākajiem Krievijas māksliniekiem Šī izstāde ir plaši atzītā avangarda mākslas meistara pirmais mākslas projekts Baltijā. Projekta vadītāja ir mākslas zinātniece Jevgeņija Ķiseļova.

Mihailam Moločņikovam ir bijušas vairāk nekā 200 personālās un kolektīvās izstādes Maskavā, Sanktpēterburgā, Berlīne, Frankfurtē, Vašingtonā, Ņujorkā, Parīzē, Cīrihē, Londonā, Tokijā, Vīnē, Edinburgā un daudzās citās Eiropas un ASV pilsētās.

Mihails Moločņikovs ir Starptautiskās mākslas federācijas (IFA) (1996) un Vācijas Federālās mākslinieku asociācijas (BBK) (2004) biedrs. Viņa darbi atrodas A. Puškina Valsts Tēlotājmākslas muzeja, Valsts Tretjakova galerijas, Valsts Krievu muzeja Sanktpēterburgā krājumos, kā arī dažādos mākslas muzejos un galerijās Krievijā, Vācijā, Somijā, Ēģiptē, Maķedonijā, Šveicē, Francijā, Austrijā, Slovēnijā, Luksemburgā un ASV.Izstāde Rietumu Bankas mākslas galerijā būs mākslinieka pirmā iepazīšanās ar Baltiju. Izstādē varēs aplūkot viņa kolāžas, grafikas un mākslas objektus, kuru vienojošā tēma ir maģiska deja, kas caurvij visas cilvēka kustības visumā.

Mākslinieka koncepcijā šī globālā deja ir pašizpausmes veids un līdzeklis vienotībai ar pasauli. „Mākslinieka kompozīcijas glabā sevī spoguļzemes pasauli, un jāsper tikai viens solis, lai nokļūtu viņpus realitātei, garīgo un noslēpumaino būtību pasaulē, kurai ir tuvas Borhesa un Nabokova pasaulei. Viņa darbi ir balstīti sapņos, brīvās asociācijās, zemapziņas fundamentālo slāņu izgaismojumā, psihes noslēpumaināko dziļumu atklāsmē. Viņš rada īstu, visaptverošu tēlu kopumu, kas, ģenerējot mandalas tēlus, dažreiz iegūst visuma mērogu,” tā par Mihaila Moločņikova radošo darbību raksta kritiķis no Krievijas Vitālijs Pacukovs.

Projekta vadītāja Jevgeņija Ķiseļova stāsta: „Iekļaušanās Eiropas mākslas kontekstā un iepazīšanās ar Austrālijas un Āfrikas aborigēnu rituālo jaunradi piešķir Mihaila Moločņikova radošajai valodai savdabību un tūlītēju atpazīstamību. Šā autora mākslas sistēma ir idejiski saistīta ar postmodernismu, tā „maģisko” līniju, iracionālo spēku izvērtēšanu un racionalizāciju.”

Rietumu Bankas galerijā būs skatāmi aptuveni 40 mākslinieka darbi: grafikas, kas veidotas ar nazi uz rīspapīra, objekti – antenas, maskas, grāmatas, kolāžas un miniekspozīcija „Alfabēts”.

Izstāde „DANCE DANCE” Rietumu Bankas galerijā būs atvērta līdz 2. augustam.
Adrese: Rīga, Vesetas iela 7.

Informatīvie partneri: The ArtNewspaper, Yachting Magazine, Posta-Magazine.ru.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)