Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Lielā rudens izsole Rietumu Bankā pārspēj visus mākslas tirgus rekordus

2013. g. 6. novembris Rīgā notika lielā glezniecības un mākslas priekšmetu izsole, ko sadarbībā ar Rietumu Banku organizēja izsoļu nams „Art Embassy”.

Rezultāti ir rekordaugsti gan tirgus apgrozījuma, gan izsoles dalībnieku skaita ziņā. Saskaņā ar rīkotāju sniegtajām ziņām dalībai izsolē tika reģistrētas vairāk nekā 120 kompāniju un privātpersonu, kopējais apgrozījums sasniedza ap EUR 250 000.

Kā jau rīkotāji paredzēja, īpašu pircēju interesi saistīja 20. gs. 20.–30. gados tapušie latviešu un krievu autoru darbi. Izsolē jaunus īpašniekus atrada visas trīs pārdošanai piedāvātās Ludolfa Liberta gleznas, kā arī Romana Sutas, Aleksandras Beļcovas un Sigismunda Vidberga grafiskās kompozīcijas (izsolē tika piedāvāti S. Vidberga pēckara perioda darbi).


Ludolfs Liberts
"Venēcija"

Necerēti augstu – virs EUR 20 000 – pacēlās latviešu meistara Jēkaba Bīnes „Kārdināšanas” cena. Šis darbs ir tapis 1927. gadā „jaunajam priekšmetiskumam” tuvā manierē. Diezgan veiksmīgi tika pārdoti Jāņa Tīdemaņa „Svētki dārzā”, tirgū ļoti reti pārstāvētā Hermaņa Grīnberga „Ziemas ainava” un Ārija Skrides pilsētas ainava, kas ir gleznota visticamāk pagājušā gadsimta 30. gados.

No pēckara autoriem īpašu interesi raisīja Herberta Siliņa, Leonīda Āriņa un Laimdota Mūrnieka darbi, kā arī nelielais, bet efektīgais Eduarda Kalniņa darbs „Skulte”, kura cena vairāksolīšanas laikā pieauga vairāk nekā divas reizes.

Tomēr visiespaidīgāko cenas kāpumu piedzīvoja Rīgas Jesena fabrikā tapusī nelielā porcelāna figūriņa „Karavīrs”: tās sākumcena bija EUR 1000, bet tā tika nosolīta par EUR 12 000 (plus 20% izsoles rīkotāju uzcenojuma)! Pēc speciālistu domām, Rīgas pirmskara porcelāns šobrīd piedzīvo savu „zelta laikmetu”. Pēdējos gados ir publicēti vairāki Rīgas porcelāna tēmai veltīti darbi. Pavisam nesen Maskavas Dekoratīvi lietišķās un tautas mākslas muzejā notika plaša izstāde „Rīgas mākslas porcelāns. 1925.–1940.”. Turklāt mākslas tirgus dalībniekiem ir zināms, ka Latvijā un Krievijā turpinās vairāku lielu Rīgas porcelāna kolekciju veidošana, un arī šis fakts dod spēcīgu impulsu „porcelāna modei” Latvijā.

Aktīva pircēju interese tika pievērsta mākslas bronzai, pulksteņiem un citiem interjera priekšmetiem. Bet faleristikas sekcijā tika veiksmīgi pārdoti vairāk nekā 80% no lotēm.

„Mēs ilgi un rūpīgi gatavojām šo izsoli, centāmies uzminēt tirgus intereses un, protams, cerējām uz panākumiem. Tomēr rezultāti pārsniedza pat mūsu vispārdrošākās cerības...” teica kompānijas „Art Embassy” īpašnieks un vadītājs Aigars Grīnbergs. „Mēs pieredzējām ne tikai cenu kāpumu, bet arī būtisku dalībnieku loka paplašināšanos. Vairāk nekā 30% pircēju ir mums līdz šim nezināmi, pirmo reizi atnākuši uz izsoli. Paplašinās arī dalībnieku ģeogrāfija: vairāksolīšanas laikā mēs pa tālruni pieņēmām likmes no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas un pat no Armēnijas. Mums tagad ir ļoti svarīgi nosargāt šo augsto interesi un to attaisnot nākotnē, tai skaitā nākamajā izsolē, kura, kā mēs plānojam, notiks pavasara sākumā.”

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)