Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu bankas galerijā – Ludmilas Perecas izstāde “Bankas tiltiņš”

2015. g. 22. decembris Rietumu bankas galerijā ir atklāta pazīstamās Latvijas mākslinieces un pedagoģes Ludmilas Perecas personālizstāde “Bankas tiltiņš”.

Ludmila Pereca jau sen un nopietni nodarbojas ar glezniecību. Viņa ir nobriedusi un patstāvīga meistare, kuras darbi ir labi pazīstami. Mācības viņa sākusi 80. gados visā Latvijā labi pazīstamā pedagoga V. B. Karkunova studijā un vienlaikus pabeigusi arī Rīgas Mākslas akadēmiju. 2014. gada vasaru māksliniece pavadīja Sanktpēterburgā, pilnveidojot meistarību Mākslas akadēmijā uz Vasiļevska salas. Tolaik arī radās “Pēterburgas sērija”, kurā ir ietvertas vairāk nekā desmit šīs pilsētas ainavas un nostūri.

Izstādes nosaukums nav nejaušs. Uzturoties Krievijas ziemeļu galvaspilsētā, koloriste Ludmila Pereca atveidojusi vienu no ievērojamajiem iekārtajiem tiltiem – “Bankas tiltiņu”. Šis tilts ar savu arhitektonisko veidolu ir kļuvis plaši pazīstams tālu aiz pilsētas robežām. Turklāt pārejas stūros izvietotās, četros grifos iestiprinātās ķēdes ir kļuvušas par vienu no Sanktpēterburgas simboliem. Saskaņā ar sengrieķu mitoloģiju grifi ir uzticami mantnīcu sargi, tāpēc ir izvēlēti kā dekoratīvs noformējums pie bankas ēkas.

Izstāde “Bankas tiltiņš” pēc autores ieceres ir “savdabīgs tilts starp mākslinieku un skatītāju, tēlu un iemiesojumu, mācekli un skolotāju, pagātnes un jaunajiem meklējumiem”.

“Ludmila Pereca ir “telpiskā stāvokļa” māksliniece, un tā nozīme daudzkārt pārsniedz dienu un stundu, laikapstākļus un apgaismojumu ainavā vai cilvēka noskaņojumu un psihofiziku, ja runājam par portretu. Tas ir īpašs vienotas un nedalāmas pasaules stāvoklis, kas ir viņas darbu pamatā un satuvina mākslinieces radošumu ar dvēseliski tuvo krievu gleznotāja Valentīna Serova mākslu, kurš izvēlējās “gleznot ar līksmi”. Raugoties uz brīnišķīgajām vedutām, veidojas paralēles ar dižā franču postmodernista Pola Sezāna apgarotajiem krāsu laukiem,” par mākslinieci saka mākslas zinātniece Jeļena Mironova.

Iekšējā brīvības izjūta nosaka unikālā stila pamatus — mākslinieces attieksmi pret pasauli, viņas personības raksturu, temperamentu, stilu, rokas kustību. Ludmilas Perecas atpazīstamais, savdabīgais un pārliecinošais stils ir nolasāms visiem, kurus uzrunā viņas mākslinieciskā darbība. Viņas darbi par vienkāršām lietām un dzīves parādībām rada možuma, svaiguma un skaistuma izjūtu.

Spriežot par izstādi, māksliniece stāsta: “Glezniecība ir viena no mīlestības kā radīšanas izpausmēm... Ar mīlestību sirsnīgi aicinu uz pastaigu pa maniem “tiltiņiem”, atskatīties uz bērnu, kurš rotaļājas ar trusīti, ielūkoties brīnišķīgajā sievietes sejā, sastapties ar veco ebreju, ievīstīties pīlādžu rudenīgajā plīvurā un kopīgi apciemot Gribojedova kanālu pie Bankas tiltiņa.”

“Izstādē aplūkojamie darbi ir īpaši izjusti, jo to izteiksmi ir veidojusi poēzija, tēmu filozofiskais audums, uztveres jutīgums un smalkums, virtuozā krāsu pārziņa un lieliskais tehniskais izpildījums,” piebilst Jeļena Mironova.

Izstādi var apskatīt līdz 15. janvārim darba dienās no plkst. 9 līdz 18. Ieeja kā vienmēr bez maksas.

Adrese: RietumuCapitalCentre bankas centrālais birojs Rīgā, Vesetas ielā 7.Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)