Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankā – mākslas darbu pavasara izsole

2015. g. 21. aprīlis Sestdien, 25. aprīlī, Rietumu Bankas centrālā ofisa ēkā notiks 2015. gada pavasara sezonas lielākā un prestižākā mākslas darbu un antikvāriāta iz sole, kuru ar bankas atbalstu rīko antikvāro priekšmetu galerija Artembassy.Izsoles, kuras organizē antikvariāta nams Artembassy ar Rietumu Bankas atbalstu, piecu gadu laikā ir kļuvušas par lielākajiem notikumiem Baltijas mākslas priekšmetu tirdzniecības sfērā, kas lielā mērā nosaka arī tirgus toni. Gatavošanās izsolei notiek pusgada laikā; turklāt organizatori cenšas atlasīt un piedāvāt mākslas cienītājiem un kolekcionāriem patiešām izcilus glezniecības, grafikas un lietišķās mākslas paraugus, kā arī vēsturiskus artefaktus.

Izsoles Rietumu Bankā pēc tradīcijas ir vienas no lielākajām un gaidītākajām Baltijā un kļūst par svarīgu notikumu visplašākajiem mākslas cienītāju slāņiem.

Šīs izsoles katalogā ir atspoguļota dažādu periodu latviešu glezniecība. No augstākā līmeņa lotēm ir īpaši jāizceļ Jūlija Federa (1838-1909), Šiškina mācību biedra un IMA akadēmiķa, darbs „Ainava ar klinšaino Daugavas krastu” (1891. gads), kas tapis meistarības uzplaukuma periodā. Cits mākslas darbs, kas piedāvāts katalogā, – J.Tīdemaņa ekspresīvi košais audekls „Kino izrādē” (katalogā – „Beļģi kino izrādē”), kurš tapis XX gadsimta 30. gados mākslinieka mācību un turpmākā darba periodā Beļģijā.

Pievērš sev uzmanību uzreiz divi „krievu avangarda amazones” Aleksandras Beļcovas pirmskara darbi: „Ainava ar baznīcu” un „Kafejnīca”, kā arī latviešu glezniecības klasiķa K.Ubāna lieliskais portrets, kuru uzrakstījis cits klasiķis, mākslinieks-leģenda – Jānis Pauļuks.

Lietišķās mākslas sekcijā, kā vienmēr, pienācīgi pārstāvēts 20-30. gadu Rīgas mākslas porcelāns, kas apgleznots pēc Romāna Sutas, Sigismunda Vidberga un Niklāva Strunkes skicēm; ikonas, retas gramatas un juvelierizstrādājumi.

Pavisam izsolē tiek piedāvāti 324 mākslas un antikvariāta priekšmeti.

Pirmsizsoles izstāde notiek šajās dienās Rīgā, Rietumu Bankas ēkā pēc adreses: Vesetas iela 7. Izsoles sākums – 25. aprīlī plkst. 12.00.

Izsoles katalogs pieejams mājaslapā: www.artembassy.lv

Izsole tiks pārraidīta online režīmā.Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)