Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Latvijas kardiogramma fotogrāfa un politiķa skatījumā – Rietumu Bankas galerijā

2013. g. 7. oktobris Rietumu Bankas mākslas galerijā ir atklāta plaši pazīstamā Latvijas fotogrāfa Jāņa Krūmiņa izstāde „Mana Latvija”. Izstādes autors, kurš savos darbos atspoguļo Latvijas realitātes transformāciju vairāku gadu desmitu laikā, ir neparasta personība. Būdams daudzu politiķu un uzņēmēju draugs, viņš ir ietekmīga persona arī mūsu valsts mākslas, valdošo aprindu un uzņēmējdarbības elitē.Pēc „pirmizrādes” Rietumu Bankas galerijā Jānis Krūmiņš dosies „turnejā” uz Krieviju – Maskavu, Sanktpēterburgu un citām lielākajām Krievijas pilsētām; viņa izstādi iepazīs arī Azerbaidžānas un Gruzijas skatītāji.

Jānis Krūmiņš nešķiras ar fotoaparātu visu savu apzinīgo mūžu. Viņš ir bijis vairāk nekā 40 izstāžu dalībnieks Latvijā un ārzemēs, TASS fotokorespondents, kura darbu portfelī ir desmitiem publikāciju Latvijas un ārzemju presē. Jānis Krūmiņš ir fotografējis Brežņevu un Jeļcinu, viņš ir Latvijas Republikas augstāko amatpersonu oficiālo fotoportretu autors, taču viņa darbu klāstā ir arī sensacionālas politisko darbinieku fotogrāfijas, kas tapušas „privātos apstākļos”.

Jānis Krūmiņš ir vairāku sabiedrisko kultūras organizāciju iedvesmotājs un dibinātājs, starptautiskā projekta „Viena diena Latvijā” iniciators un vadītājs. Projekta ietvaros vairāki desmiti fotogrāfu 24 stundu laikā iemūžināja fotoattēlos mūsu valsti un tās iedzīvotājus, atspoguļojot mūsdienu Latvijas dzīvi visā tās daudzveidībā. Projekta noslēgumā tika izdots unikāls albums, kurš sniedz iespēju ieraudzīt pēdējos 20 gados mūsu valstī notikušās pārmaiņas.

Jānis Krūmiņš ir ne tikai aizrautīgs fotogrāfs, bet arī ievērojams sabiedriskais darbinieks. Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā viņš aktīvi piedalījās mūsu valsts politiskajā dzīvē, bija elitārā politiskā „Kluba 21” prezidents. Daudzi šā kluba biedri arī pašlaik ieņem vadošus amatus valsts pārvaldē un uzņēmējdarbībā.

Fotoprojektā „Mana Latvija” ir iekļauti labākie Jāņa Krūmiņa darbi, kas veltīti viņa iemīļotākajām pilsētām Rīgai un Jūrmalai – tie ir vairāk nekā 60 fotoattēli, kas aptver laiku no XX gadsimta septiņdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām.

Latvijas galvaspilsētu Rīgu un plaši iecienīto kūrortpilsētu Jūrmalu pēdējos gados jaunā veidolā iepazinuši tūkstošiem Krievijas un Eiropas tūristu, taču Jāņa Krūmiņa fotogrāfijās šīs pilsētas bieži vien atklājas jaunā, neparastā skatījumā. Viduslaiku Rīgas šaurās, akmeņiem bruģētās ieliņas un sarkanie dakstiņu jumti un Jūrmalas smilšainās pludmales daudzu kilometru garumā, priežu meži un brīnišķīgie jūras saulrieti veido īpašu, harmonisku, romantikas apdvestu pasauli, kurā nevalda steiga.

Pēc Jāņa Krūmiņa domām, šī izstāde „ir pilnīga manas Latvijas izjūtu kardiogramma”. Viņš uzskata, ka fotogrāfijas galvenais mērķis ir padarīt pasauli gudrāku, labāku, un atzīstas, ka mākslā viņu interesē, galvenokārt, cilvēki un daba. „Bet tā nav daba ierastajā nozīmē – ar to saprotot vienkārši skaistas fotogrāfijas. Tā ir daba ar filozofisku zemtekstu, – neaizmirsīsim tomēr, ka man ir filozofa izglītība,” uzsver Jānis Krūmiņš.

Rietumu Bankas Padomes loceklis Aleksandrs Gafins saka: „Jāņa Krūmiņa darbos vienmēr ļoti pārliecinoši atklājas žanra īpašā gaisotne; katrā fotokadrā viņš iemieso īpašu, unikālu konkrēta laika un vietas noskaņu, garu un ”smaržu”, un tas tiek darīts atturīgi, pat skopi, taču vienlaikus precīzi un dziļi. Viņš tiešām ir liels meistars, spilgta personība Latvijas mūsdienu fotomākslā ar izkoptu individuālo rokrakstu. Jāni Krūmiņu nevar sajaukt ne ar vienu citu...”

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)