Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Eiropas mūsdienu māksla Rietumu Bankas galerijā

2014. g. 25. septembris Otrdien Rietumu Bankas galerijā tika atklāta izstāde „Eiropas mākslinieki tiekas Rīgā” . Tajā ir apskatāmi 16 mūsdienu mākslinieku – starptautiskās asociācijas Syrlin Kunstverein biedru – darbi.

Izstāde ir izveidota sadarbībā ar Agijas Sūnas mākslas galeriju.Asociācijas Syrlin Kunstverein vadītājs Volfgangs Vunderlihs izstādes atklāšanā atzina: „Vizuālā māksla ir viens no labākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā stiprināt sadarbību starp valstīm un tautām – daudz efektīvāks par politiku. Katras valsts kultūra ir unikāla un atšķiras no citām, tomēr tieši saziņa mākslas valodā var sniegt vislielāko savstarpējo sapratni.”

Vernisāžas viesus Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vārdā sveica Ārlietu ministrijas Ekonomisko un divpusējo attiecību direkcijas vadītājs, vēstnieks Einars Semanis.

„Ļoti priecājos piedalīties šīs brīnišķīgās izstādes atklāšanā, jo glezniecība jau no bērnības ir mans mīļākais mākslas veids. Šī izstāde mums apliecina, cik ļoti Eiropa ir savstarpēji saistīta un integrēta visdažādākajos līmeņos. ES šobrīd patiesi ir savienība bez robežām, šāds fakts nebija iedomājams pirms 25 gadiem,” uzsvēra Vācijas vēstniecības Latvijā kultūras atašejs Kristofs Klarmanis.

Syrlin Kunstverein ir starptautiska mākslinieku asociācija, kurā šobrīd ir vairāk nekā 240 biedru. Tā aktīvi piedalās sabiedriskos projektos, veicinot mākslinieku iesaistīšanos starptautiskos radošos pasākumos, izstādēs un citos projektos. Syrlin Kunstverein darbojas arī kā mākslas galerija Štutgartē. Asociācija cieši sadarbojas ar galerijām un mākslinieku apvienībām ne tikai Vācijā, bet arī Šveicē, Spānijā, ASV, Polijā.

Syrlin Kunstverein sadarbība ar Latviju sākās pirms dažiem gadiem. 2013. gadā Latvijas mākslinieku darbi tika izstādīti Štutgartē, 2014. gadā Agijas Sūnas mākslas galerija piedalījās Mūsdienu mākslas mesē Zindelfingenē. Tagad Rīga uzņem šīs mākslinieku asociācijas dalībnieku darbus.

Vernisāžu apmeklēja ne tikai asociācijas vadītājs, bet arī aplūkojamo darbu autori, Latvijas diplomātiskā korpusa pārstāvji, mūsu valsts ievērojamākās mākslas un sabiedrības personas.

Izstāde Rietumu Bankas mākslas galerijā (Rīgā, Vesetas ielā 7) ir apskatāma līdz 26. septembrim darbadienās no pulksten 9.00 līdz 17.00. Ieeja – bez maksas.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)