Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

„Mata” dienas Rietumu Bankā

2012. g. 18. aprīlis Rietumu Bankas centrālā biroja mākslas galerijā Rīgā ir atklāta Brazīlijas mākslinieka Sezāra Revoredo (César Revorêdo) izstāde „Mata” („Mežs”) . Izstāde apskatāma Rīgā notiekošo Brazīlijas dienu ietvaros ar Rietumu Bankas un Rīgas Tehniskās universitātes atbalstu.

Pirms izstādes atklāšanas Rietumu Bankā viesojās Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Leda Lučija Kamagro, kas pieklājības vizītē apmeklēja bankas prezidentu Aleksandru Pankovu.Sezārs Revoredo
(centrā)

Sezārs Revoredo ir spilgts modernās brazīliešu glezniecības skolas pārstāvis, kuru iedvesmo tropiskās dabas jaunavīgās harmonijas tēma. Viņa darbi atrodas neskaitāmās privātās kolekcijās, un izstādes notiek Vašingtonā, Portlendā, Lisabonā, Madridē un dažādās Brazīlijas pilsētās.

Vairākumā Sezāra Revoredo gleznās ir attēlota Brazīlijas atlantiskā meža Mata Atlântica bezgalīgi bagātā flora un fauna. Pirms eiropiešu ierašanās šis mežs pletās apmēram 15% no valsts teritorijas – 1,3 miljonos kvadrātkilometru, un tikai vietumis šajos mežos mitinājās indiāņu ciltis.

Šobrīd Mata Atlântica platība ir tikai 95 tūkstoši kvadrātkilometru, un tā teritorijas ir valsts aizsargāti dabas parki. Mākslinieka studija atrodas līdzās lielākajam no šiem parkiem Parque Das Dunas Natalas kūrortpilsētā. Milzīgie tabebujas un Brazīlijas sandalkoka stumbri, orhidejas, eksotiski putni un pat pundurkalitriksi (vieni no pasaulē vismazākajiem primātiem) ir šīs brīnumainās vietas ainavas daļas, kas radušas atspoguļojumu mākslinieka audeklos.

Kā saka pats Sezārs Revoredo: „Daba – augi un dzīvnieki, kas attēloti manās gleznās – tā ir mana pasaule. Dārzā pie manas studijas, kas atrodas teju vai pašā mežā, aug pārsteidzoši augi, puķes un augļu koki. Un katru dienu pie manis mieloties nāk „apmeklētāji” – papagaiļi, tukani, kalitriksi, tamarīni, oposumi. Veidojot kolekciju, es vēlējos parādīt Latvijas iedzīvotājiem šo brīnumaino pasauli.”

Sezāra Revoredo darbi daļēji ir stilizēti kā koloniālā perioda Eiropas mākslinieku zīmējumi, kas atveidoja Brazīlijas džungļu augus un dzīvniekus, un tie organiski iekļaujas modernos dizaina interjeros.

Izstādē Rietumu Bankā būs redzamas vairāk nekā 20 jaunākās mākslinieka gleznas, kas tapušas īpaši izstādīšanai Rīgā.

Izstāde ir atvērta darba dienās no 9.00 līdz 17.00, un tā būs apskatāma līdz 23. aprīlim. Ieeja ir bez maksas.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)