Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas mākslas galerijā – Allas Davidovas personālizstāde “L'accent de Pétersbourg”

2016. g. 5. februāris Rīgā, Rietumu Bankas mākslas galerijā, atklāta pazīstamās Krievijas gleznotājas Allas Davidovas personālizstāde “L'accent de Pétersbourg” .Allai Davidovai pieder Krievijas Federācijas nopelniem bagātā mākslinieka goda nosaukums. Izglītību viņa ieguvusi Veras Muhinas lietiškās mākslas augstskolā Ļeņingradā (tagad – Aleksandra Štiglica Valsts lietišķās mākslas akadēmija Sanktpēterburgā), absolvējot augstskolas tekstilmākslas nodaļu. Atpazīstamību māksliniece ieguvusi tieši lietišķās mākslas jomā – jau vairāk nekā 20 gadus viņa auž gobelēnus.

Gobelēnu tapšanas process ir lēns un vienlīdz prasīgs gan pret zīmējuma, krāsu, toņu un sižeta precizitāti, gan pret autora iztēli. Gobelēni vienmēr tikuši uzskatīti par greznumlietu, kas pieejama vien dažiem, un arī mūsdienās ar rokām darināts gobelēns ir vērtība. Saskaitot kopā Allas Davidovas radošā mūža laikā uzaustos gobelēnus, sanāktu vairāk kā 200 kvadrātmetri. Māksliniece ir audusi darbus gan teātriem, gan pilīm un villām, gan koncertzālēm un dažādām privātkolekcijām.

Glezniecība ir interesējusi Allu Davidovu kopš augstskolas laikiem. Tobrīd viens no viņas pasniedzējiem bijis Germans Egošins – patlaban jau pazīstams mākslinieks – kurš atklājis saviem skolniekiem īsto mākslas pasauli. Kopš tā laika Allas Davidovas radošajā biogrāfijā jau sarindojušās desmitiem izstāžu visā pasaulē.

Mākslinieces daiļradi jūtami ietekmējusi arī Krievijas Ziemeļu galvaspilsēta Pēterburga. Šīs pilsētas kultūras dzīves īpatnība ir tās autonomija un pašpietiekamība. Allas Davidovas māksliniecisko pasaules redzējumu lielā mērā noteikusi spēcīgā saikne ar kultūras mantojumu. Visspilgtāk tas izpaužas viņas gobelēnos. Gobelēns “Vārti”, kas atklāj izstādi, demonstrē to, kā māksliniece no 20. gadsimta pozīcijām raugās uz dažādu laikmetu tematiskajiem motīviem un izmanto tos kā “atskaites punktus” savos darbos. Tieši šādās sasaistēs atklājas jau kanonizētās klasikas un diskutablā avangarda dziļākās kopsakarības.

Izstādē redzamie glezniecības darbi veido divus tematiskos blokus - “Vilcieni un pilsētas” un “Pušķi un priekšmeti”, radot priekšstatu par mākslinieces pēdējo gadu radošo meklējumu nozīmīgākajiem virzieniem. Turklāt tie ataino arī mākslinieces ceļu jaunas glezniecības valodas un tēlu reprezentācijas apgūšanā, kas no iepriekšējiem periodiem atšķiras ar principiāli cita līmeņa realitātes formalizācijas un simboliskuma pakāpi.

Saglabājot tradicionālo klusās dabas un ainavas žanriskumu, Alla Davidova savos darbos sasniedz tādu mākslinieciskā vispārinājuma līmeni, kas ļauj atklāt unikālu uztveri, ikdienas priekšmetu un apkārtējās pasaules paslēpto būtību.

Izstāde atvērta līdz 26. februārim, darbadienās no 9:00 līdz 18:00. Adrese: Rietumu Capital Centre, Vesetas iela 7, Rīga. Ieeja kā vienmēr – brīva.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)