Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas mākslas galerijā – Anša Butnora „Portreti”

2012. g. 28. novembris Rietumu Bankas mākslas galerijā atklāta jaunā latviešu mākslinieka Anša Butnora izstāde „Portreti”. Tajā izstādīti 30 autora darbi, kas tapuši pēdējos gados, kad mākslinieks pievērsies portretu žanram.

Ansis Butnors


Latvijas jaunās mākslinieku paaudzes pārstāvis Ansis Butnors (1977) var lepoties ar pilnīgu un kvalitatīvu izglītību. Ansis bērnībā apmeklējis mākslas skolu un pašlaik jau ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru. Mākslinieks vairāk nekā desmit gadus piedalās kopīgās izstādēs un personālizstādēs Latvijā un ārvalstīs.

Iepriekš Anša Butnora darbos dominēja figurālas kompozīcijas un ainavas, taču pēdējos gados par centrālo gleznu personāžu kļuvis cilvēks – ikdienā un dažādās situācijās. Mākslinieka lakoniskais, bet tajā pašā laikā dinamiskais un vieglais stils ļauj ierastus sižetus ieraudzīt citā gaismā – uz realitāti raugoties caur savas uztveres prizmu, tā, kā to redz Ansis Butnors.

Izstādē „Portreti” aplūkojami mākslinieka jaunākie darbi, kurus diezgan jūtami ietekmējis viņa nesenais ceļojums uz Parīzi. Kā atzīstas Ansis, apmeklējot galerijas, muzejus un izstādes vienā no pasaules mākslas galvaspilsētām, viņš beidzot ir sapratis, kādai jāizskatās pabeigtai gleznai: „Atgriežoties Rīgā, ar jaunu skatījumu palūkojos uz saviem darbiem un ieraudzīju, ka lielākā daļa gleznu nav pabeigtas. Šajā izstādē, līdztekus jaunām gleznām, ir apskatāmi arī daudzi manis jau pirms vairākiem gadiem uzgleznoti, bet pēc ceļojuma uz Parīzi papildināti darbi – daudzi no tiem pārvērsti līdz nepazīšanai.”

Mākslinieka gleznu galvenie varoņi ir tuvinieki, draugi un paziņas: cilvēki, kas viņam ir blakus reālajā dzīvē. „Šajā izstādē man ir ļoti interesanti vērot publiku – to, kā skatītāji lūkojas uz manām gleznām, kā reaģē, kā tās vērtē. Šādi skatītājos var redzēt savdabīgu manu personāžu atspoguļojumu, saprast, cik labi man darbos izdodas atspoguļot savu attieksmi pret viņiem,” atzīstas Ansis Butnors.

Izstāde „Portreti” Rietumu Bankas mākslas galerijā būs skatāma līdz 14. decembrim. Ekspozīcija ir atvērta darba dienās no plkst. 9.00 līdz 18.00, ieeja bez maksas.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)