Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankā notiks šо rudens lielākā mākslas darbu izsole

2015. g. 20. oktobris Rietumu Bankas centrālā biroja ēkā Rietumu Capital Centre turpinās izstāde, kurā pirms 24. oktobrī paredzētās izsoles iespējams apskatīt tai paredzētos mākslas darbus un antikvāros priekšmetus. Izsoli rīko Rīgas lielākais izsoļu nams Artembassy.Izsoļu nama Artembassy izsoles, kas tiek rīkotas ar Rietumu Bankas atbalstu, tradicionāli kļūst par svarīgākajiem notikumiem Baltijas mākslas priekšmetu tirgū. Šo izsoļu sagatavošanai tiek veltīts vismaz pusgads. Rīkotāji cenšas piedāvāt vērtīgākos un interesantākos, šā brīža tendencēm atbilstošākos, glezniecības, tēlniecības, grafikas un lietišķās mākslas priekšmetus.

„Šobrīd antikvāro un mākslas priekšmetu tirgū ir vērojamas divas tendences: no vienas puses – zināma krīze pieprasītu autoru darbu piedāvājumā, no otras – pieprasījuma pieaugums tieši šajā, galvenajā, mākslas tirgus segmentā. Tādējādi otrās un trešās kategorijas autori netiek novērtēti un nav pieprasīti – viņu laiks vēl nav pienācis. Joprojām ārkārtīgi pieprasīts ir 20.–30. gadu Rīgas meistaru darinātais mākslas porcelāns un minētajā laikā Latvijā dzīvojušo un gleznojušo krievu mākslinieku veikums. Visai perspektīvs vidējā laika posmā varētu būt 60.–70. gadu Latvijas padomju modernisms, jo pēdējos gados interese par to pakāpeniski pieaug. Visus šos apsvērumus mēs ņēmām vērā, izvēloties 2015. gada rudens izsolei paredzētos artefaktus,” stāsta Aigars Grīnbergs – galerijas Artembassy vadītājs un izsoles rīkotājs.

Izcilākie šīs izsoles piedāvājumi ir N. Bogdanova-Beļska glezna „Ainava ar meža upi” (1920. gadi), Vasīlija (Georga Vilhelma) Timma „Dāmas portrets”, V. Bjalinicka-Biruļa „Mežs ziemā”, divi Aleksandra Drēviņa akvareļi no „Altaja sērijas”, Georga (Žorža) Lapšina „Jūras ainava ar laivām”, F. Fedorovska teātra kostīmu skices, Sergeja Antonova „Itālijas ainava”.

Tradicionāli plaši ir pārstāvēta latviešu mākslas skola, īpaši visslavenākais 20.–30. gadu modernisma posms. Noteikti jānosauc Niklāva Strunkes slavenā eļļas tehnikā gleznotā ainava „Pēdējais saules stars” (1938), arī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas grafikas. No klasiķu darbiem īpašu uzmanību ir pelnījis L. Liberta, J. Tīdemaņa, Ā. Skrides, K. Ubāna, V. Kalnrozes un J. Cielava veikums.

20. gadsimta otrās puses Latvijas modernismu pārstāv lielisks Rūdolfa Piņņa darbu piedāvājums (tai skaitā viņa Parīzes perioda „Klusā daba ar zivīm”), divas Jāņa Pauļuka gleznas, kā arī tādu izcilu meistaru kā Maija Tabaka, Herberts Siliņš, Bruno Celmiņš, Indulis Zariņš, Jānis Osis, Džemma Skulme, Leonīds Āriņš un Auseklis Baušķenieks radošie darbi.

Plaši un daudzveidīgi ir pārstāvēts arī Latvijas, Krievijas un Eiropas porcelāns. Latvijas meistaru darinājumu vidū īpaši uzmanību ir pelnījusi darbnīcā „Burtnieks” veidotā Art-deco stila vāze skrejošas antilopes formā, Beātes Šēnbergas nacionālā romantisma stilā darinātā servīze, Rīgas Kuzņecova manufaktūrā tapušās porcelāna figūriņas un apgleznotie šķīvji, kā arī Rīgas Porcelāna rūpnīcas meistaru pēckara perioda darbi.

Ievērības vērts ir arī juvelierizstrādājumu un lietišķās mākslas priekšmetu piedāvājums.

Pirmsizsoles izstāde šobrīd notiek Rietumu Bankas centrālajā ēkā Rīgā, Vesetas ielā 7. Izsole sāksies 24. oktobrī pulksten 12.00.

Precīzāku informāciju var atrast mājaslapā artembassy.lv, turpat var apskatīt izsoles katalogu.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)