Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas galerijā – Ances Gricmanes personālizstāde

2015. g. 27. jūlijs Rietumu Bankas galerijā ir atklāta mākslinieces Ances Gricmanes personālizstāde „EGO” .Ance Gricmane – jauna un talantīga latviešu māksliniece. Ieguvusi mākslas bakalaura grādu Latvijas Kristīgajā akadēmijā un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. ERASMUS programmas ietvaros gadu studējusi Aristoteļa Universitātē (Grieķija), kā arī lasījusi lekciju kursu Graifsvaldes Universitātē (Vācija). Tagad studē Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā.

Neskatoties uz savu jaunību, Ance Gricmane jau ir piedalījusies daudzās grupu izstādēs un organizējusi divas personālizstādes. Ances darbi atrodas privātajās kolekcijās Vācijā, Krievijā, Latvijā, Anglijā un Grieķijā.

Mākslas darbu kolekcija „EGO” – mākslinieces iekšējo pārdzīvojumu atspoguļojums. Kā saka pati Ance Gricmane: „Katra cilvēka dvēsele ar laiku piekūst no ķermeņa straujā dzīves ritma. Mani darbi ir veltīti momentiem, kuros dvēsele var ieelpot malku svaiga gaisa un gūt atklāsmi”.

Izstādē ir apskatāmas autores gleznas un piecas apzeltītas skulptūras. Dažu gleznu tapšanā tika izmantoti komponista Andreja Selicka nošu fragmenti. Jautājums par mūzikas un glezniecības līdzpastāvēšanu māksliniecei vienmēr ir bijis aktuāls, bet Andreja Selicka sakrālā mūzika, pēc viņas atzinuma, atvērusi viņai „jaunas durvis” uz zemapziņu. Tāpēc, lai attēlotu mūzikas ietekmi uz daiļradi, Ance izmanto notis, kuras viņai laipni dāvā komponists.

Mākslinieces darbi izpildīti īpašā autores stilā – māksliniece izmanto abstraktās glezniecības izteiksmes līdzekļus, gleznās apvienojot stingras līnijas un smalku, maigu tonālo gammu. Ance rada savus Izmantotas gleznošanas tehnikas ir eļļa, akrils un akvarelis, bet dažas gleznas papildinātas ar īstu zeltu.

Izstāde būs apskatāma līdz 17. jūlijam; darba laiks – darba dienās no plkst. 9 līdz 18. Ieeja, kā vienmēr – bez maksas.

Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs Rietumu Capital Centre, Rīga, Vesetas iela 7.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)