Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankā notiks nozīmīga mākslas darbu rudens izsole

2014. g. 6. oktobris Sestdien, 11. oktobrī, Rietumu Bankas centrālā biroja ēkā notiks mākslas darbu un antikvariāta priekšmetu izsole, ko ar bankas atbalstu organizē galerija Art Embassy.

Izsoļu nama Art Embassy ar Rietumu Bankas atbalstu organizētās izsoles vienmēr ir bijušas vienas no visnozīmīgākajām Baltijas valstu mākslas priekšmetu tirgū. To rīkotāji katru reizi mākslas mīļotājiem un kolekcionāriem cenšas piedāvāt vērtīgus un interesantus glezniecības, tēlniecības, grafikas un lietišķās mākslas paraugus.„Šogad Latvijas antikvariāta un mākslas priekšmetu tirgū ir vērojams vispārējs uzplaukums un zināms aktivitātes pieaugums, kas pirmām kārtām ir saistīts ar tirgus stabilizāciju pēc krīzes. Ir grūti nosaukt konkrētus segmentus (izņēmums ir tikai latviešu mākslas porcelāns), kuros pircēju interese būtu īpaši izteikta un aktīva. Šādā situācijā mēs centāmies veikt sabalansētu atlasi, katalogā iekļaujot gan kolekciju artefaktus, gan augsti mākslinieciskus interjera priekšmetus un gleznas, kas ir pieprasītas jebkuros tirgus apstākļos,” stāsta galerijas Art Embassy vadītājs un izsoles rīkotājs Aigars Grīnbergs.

Viena no šīs izsoles populārākajām lotēm ir nelielā, bet ļoti gleznainā un aizkustinošā latviešu klasiķa Vilhelma Purvīša (1872–1945) etīde „Pavasaris” (1930-tie gadi). Interesanta ir arī cita klasiķa – krievu akadēmiķa Nikolaja Bogdanova-Beļska (1868–1945) – impresionisma manierē gleznotā etīde „Makšķernieki”. Vēl viena cienījama klasiķa – Jaņa Rozentāla (1866–1916) – daiļradi pārstāv viņa agrīnais darbs „Pie akas”, kas tapis krievu peredvižņiku iespaidā. Klasikas darbu grupu noslēdz krievu mākslinieka akadēmiķa Sergeja Vinogradova (1869–1938) 1924. gadā gleznotā „Vecrīga”.

Šajā izsolē plašu un daudzveidīgu atspoguļojumu izpelnījies latviešu modernisms. Neapšaubāmi, līderpozīcijas ieņem Romāna Sutas (1896–1944) agrīnā kubisma darbs „Pilsēta” – šāda formāta un kvalitātes audekli ir ārkārtējs retums ne tikai atklātā tirgū, bet arī muzeju kolekcijās. Latviešu mākslinieces Hildas Vīkas (1897–1963) daiļradi pārstāv interesantā avangarda glezna „Zundas kanāls” (1927. g.), otrs viņas darbs – „Sveču gaismā” (1929. g.) – veidots art-deco stilā.

Avangarda cienītājiem būs iespēja pakaulēties par vairākām Aleksandras Beļcovas (1892–1981) ainavām, kas tapušas, māksliniecei pagājušā gadsimta 20. gados apmeklējot Dienvidfranciju, kā arī par vairākām porcelāna izstrādājumu skicēm, ko radījis viņas dzīvesbiedrs Romāns Suta. Jāizceļ arī Oto Skulmes (1889–1967) interesantā un stilīgā teātra kostīma skice un Sergeja Antonova (1884–1956) ar zīmuli veidotais Francijas pilsētiņas skats. Modernistu grupu noslēdz ārkārtējs retums – Rūdolfa Piņņa (1902–1992) agrīnais darbs, ko mākslinieks 1936. gadā gleznojis Parīzē.

Tāpat Art Embassy ir izcili izvēlējies tradicionāli populāros 20. gadsimta vidus un otrās puses Latvijas māksliniekus: Ludolfu Libertu („Lielais bulvāris Parīzē”, „Magones” un „Pašportrets”), Leo Svempu („Ziedi vāzē” un „Ziemas ainava”), Jāni Tīdemani („Balerīnas”, „Ziedi” un „Gulošā meitene”), Ugu Skulmi („Lucavsala”).

Slavenais marīnists, ainavas meistars Eduards Kalniņš šoreiz ir pārstāvēts ar etīdi „Plenērā” un divām 50. gadu beigu Ķīnas cikla miniatūrām.

Par izcilu ieguvumu un jebkuras kolekcijas rotu kļūs Jāņa Pauļuka lielformāta darbs „Brālīša peldināšana”, kas gleznots 60. gadu vidū.

Šīs izsoles katalogā ir tādi latviešu grandi kā Valdis Kalnroze, Jānis Osis, Jānis Roberts Tīdemanis, Sigismunds Vidbergs, Ansis Artums, Ādolfs Melnārs, Imants Vecozols, Jānis Kalmīte, Herberts Siliņš, kā arī citi mākslinieki.

Tēlniecības nodaļā noteikti jāpiemin Viktorijas Pelšes 20. gadsimta 70. gados radītās lieliskās kompozīcijas „Māte ar bērnu” un „Jātnieks”.

Tradicionāli plaši būs pārstāvēts Latvijā, Krievijā un Eiropā ražotais mākslas porcelāns. Starp Latvijas meistaru darinājumiem īpašu uzmanību ir pelnījušas autorvāzes no darbnīcas „Burtnieks”, Rīgas Kuzņecova fabrikā apgleznotās figūriņas un šķīvji, Rīgas porcelāna rūpnīcas autoru pēckara darbi.

Pirmsizsoles izstāde šajās dienās ir aplūkojama Rīgā, Rietumu Bankas ēkā, Vesetas ielā 7. Izsoles sākums 11. oktobrī pulksten 12.00.

Precīzāku informāciju un izsoles katalogu varat atrast mājaslapā www.artembassy.lv

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)