Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas galerijā Zvejsalnieka gleznu izstāde „Reiz ziedošā dārzā”

2013. g. 18. janvāris Rietumu Bankas mākslas galerijā atklāta Osvalda Zvejsalnieka izstāde. Mākslinieks ir viens no Latvijas glezniecības visspilgtākajiem, interesantākajiem un pasaulē pazīstamākajiem klasiķiem. Izstādes nosaukums ─ „Reiz ziedošā dārzā...”. Izstādīti meistara darbi, kas radīti plenēros Latvijā, Lietuvā, Spānijā un citās valstīs.Osvalds Zvejsalnieks dzimis 1944. gadā Varakļānos, Latgalē. Mākslinieks absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, kopš 1976. gada viņš ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Būdams Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, Osvalds Zvejsalnieks paliek uzticīgs dzimtajai „zilo ezeru zemei”, kuru uzskata par vienu no gleznainākajiem reģioniem Baltijā.

Latgale ir dāvājusi pasaulei izcilu rakstnieku, aktieru, režisoru, politiķu un, protams, arī mākslinieku plejādi. Latgalē ir dzimuši tādi gleznotāji kā Jurijs Pens, Marks Rotko, Solomons Geršovs, Vitālijs Kalvāns, Pāvils Glaudāns; šeit ražīgi un spilgti ir strādājuši Sergejs Vinogradovs un Nikolajs Bogdanovs-Beļskis.

Pašlaik var runāt par savdabīgu Latgales mākslas skolu, kuras pārliecinošs līderis ir Osvalds Zvejsalnieks. Mākslinieks pastāvīgi dzīvo un strādā Latgales pilsētā Rēzeknē, ir Latvijas Mākslas akadēmijas vietējās filiāles vadītājs un Mākslas un dizaina vidusskolas direktors.

Osvalda Zvejsalnieka darbi ir izstādīti dažādās valstīs, tostarp Krievijā, Vācijā, Japānā; daudzi no tiem pašlaik atrodas muzejos un privātās kolekcijās visā pasaulē.

Pašreizējā izstāde Rīgā dāvā unikālu iespēju iepazīties ar atzīta glezniecības meistara radošo darbību, kas ir rets 20. gadsimta Latvijas klasiskās mākslas skolas un savdabīgā Latgales rakstura apvienojums.

Osvaldam Zvejsalniekam ir raksturīgas spilgtas, sulīgas, piesātinātas krāsas un sižeti, kurus iedvesmojusi dzīve. Daudzos darbos tiek atspoguļotas Latgales – Rēzeknes, Preiļu, Krāslavas un citu apvidu – pilsētu un dabas ainavas.

Kā saka pats autors: „Manā izpratnē glezniecība ir emocionāli piesātināta krāsa. Šādas emocionāli uzlādētas krāsas arī ir vienīgā patiesās mākslas pazīme.” Osvalds Zvejsalnieks ir pārliecināts, ka labākie ir tie mākslinieki, kas spēj saglabāt skaidru un bērnišķīgu dzīves uztveri, apvienojot to ar visaugstāko profesionalitātes līmeni. Meistars atzīst, ka gleznu radīšanas process sagādā viņam īstu baudu. Turklāt šobrīd viņš netiecās pieturēties pie jebkādiem kanoniem un gleznas rada pilnīgi brīvi, pilnībā atdodoties savai iztēlei.

Atklājot izstādi, Rietumu Bankas pārstāvis Sergejs Grodņikos atzīmēja: ”Osvalda Zvejsalnieka gleznās var redzēt ne tikai pārsteidzošas krāsas, bet sajust arī mīlestību pret dzīvi un optimismu, kuru mums tik ļoti trūkst ikdienas dzīvē. Iespējams, reizēm ir vērts aizbraukt 300 kilometrus no Rīgas uz Rēzekni, lai atgūtu šo dvēseles skaidrību”.

Osvalds Zvejsalnieks ir plaši pazīstams Latvijas mākslinieku aprindās ne tikai kā izcils gleznotājs, bet arī kā talantīgs pedagogs. Kā izstādes atklāšanā atzīmēja Latvijas Kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende, tas tik tiešām ir skolotājs ar lielo burtu, pateicoties kuram daudzi jaunie Latvijas mākslinieki spēja atrast sevi un gūt atziņu.

Izstādes atklāšanā uzstājās arī Rēzeknes instrumentālais ansamblis „Excelsus”, kas jau vairāk nekā 10 gadus veiksmīgi uzstājas Ziemeļeiropas, Centrāleiropas, Dienvideiropas un NVS valstīs.

Rietumu Bankas mākslas galerijā ekspozīcija „Reiz ziedošā dārzā” turpināsies līdz 20.februārim.
Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs Capital Centre, Rīgā, Vesetas ielā 7. Izstāde ir apskatāma darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, ieeja bez maksas.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)