Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Rietumu Bankas galerijā – mūsdienu dizaina un rotaslietu izstāde

2016. g. 16. decembris
Rietumu Bankas galerijā ir atklāta jauna izstāde – juveliera Sergeja Marinaki, mākslinieces Irinas Pomjanskas un fotogrāfa Raimonda Kļaviņa kopdarbs.Izstāde ir veltīta dizainera un juveliera Sergeja Marinaki un mākslinieces Irinas Pomjanskas studijas ARTMARS (Rīga) daiļradei un 15 gadu jubilejai.

Projekta juvelierizstrādājumu daļu veido vairākas kolekcijas. Viena no tām ir “Gloria”, kas ir saņēmusi Krievijā iznākošā žurnāla “Juveļirnij mir” diplomu. Jau pēc balvas saņemšanas tā tika papildināta ar jauniem darbiem – no sudraba, bronzas un pusdārgakmeņiem veidotām variācijām.

Sanktpēterburgā notikušās daiļrades skates balvu ir ieguvusi vēl kāda kolekcija – garnitūra “Suši geišai” (sudrabs, koks). Garnitūra “SanLorenzo” (sudrabs, venges koks) savulaik bija aplūkojama Dekoratīvās un lietišķās mākslas muzejā Rīgā. Izstādi papildina arī daži kolekcijas “Improvizācija” (sudrabs, bronza, juvelierakmeņi) un “Gala” darbi, kā arī ARTMARS daiļrades jaunā virziena piemēri.

Dizainera un juveliera Sergeja Marinaki daiļradē dominē sudraba apstrādes autorpaņēmieni. Viņa veidotajām rotaslietām raksturīga īpaša apstrāde: virsmas mikroreljefs labi pacieš “traumas”, tā ir viegli tīrāma, slīpējama un tai nav nepieciešams nekāds pārklājums. Sergejs Marinaki strādā tradicionālā tehnikā un neizmanto 3D tehnoloģiju, tādēļ viņa darbi ir tik ļoti dabiski.

Izstādē redzamās Irinas Pomjanskas instalācijas ir reljefas stājkompozījas jeb kolāžas. To pamatkrāsas – zelts, sudrabs un patinēta bronza – saskaņojas ar juvelierdarbu kolekciju. Mainīgais apgaismojums – rīta vai dienas gaisma, koncentrēts vai svētku vakara apgaismojums – būtiski dažādo akcentus.

Kas vieno Sergeja Marinaki darbus, Irīnas Pomjanskas instalācijas un Raimonda Kļaviņa fotogrāfijas?

“Visticamākais – tā ir virsmas tekstūrai un reljefam, ēnas un gaismas spēlēm veltītā uzmanība, līdzsvara meklējumi starp improvizāciju un ieplānotu rezultātu. Iespējams, arī juveliera, fotogrāfa un mākslinieces fiksēto nejaušo, neatkārtojamo procesu pētīšana. Tā ir prasme apturēt mirkli… Izstādes juvelierdarbu daļa ir kā atgriešanās nesenā pagātnē – Sergeja iepriekšējiem projektiem veidotie darbi līdzās absolūti jauniem, tikko tapušiem.

Raimonda Kļaviņa fotogrāfijas ir veidotas īpaši šai izstādei. Savukārt mūsu kopīgā portfolio retrospekcija tiek rādīta uz ekrāna.

Mani darbi, manas instalācijas ir mīlestības pret glezniecību, mākslas tekstilu un skulptūru rezultāts. Gribēju tās uzmanīgi ievietot interjerā. Nevis vienkārši kaut kā, bet gan ar monumentālas dekorācijas ideju; darbam ir jābūt pamanāmam, tomēr tas nedrīkst nomākt apkārt esošo,” uzskata Irina Pomjanska.

Sergejs Marinaki
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes absolvents. Kopš 1998. gada ir pievērsies juveliermākslai – meistars un dizainers. Kopš 2001. gada veido autorprojektus. Ir piedalījies izstādēs un starptautiskos mākslas projektos Rīgā, Viļņā (Lietuvā), Maskavā, Sanktpēterburgā, Omskā (Krievijā). Personālizstādes Rīgā (2005) un Maskavā (2013). Žurnāla “Juveļirnij Mir” balva un īpaša nominācija Starptautiskajā izstādē “Peterburgskij Juveļir” 2010. gadā.

Irina Pomjanska
Maskavas Mākslinieku savienības biedre. Maskavas tekstila skolas Mākslas nodaļas absolvente. Ir piedalījusies izstādēs un mākslas projektos Lietuvā, Dānijā, ASV, Krievijā, Ukrainā, Latvijā. Personālizstādes Rīgā, Maskavā un Ņūdžersijā. Strādā gobelēna, mozaīkas un auduma apgleznošanas tehnikā. Gleznotāja, grafiķe, keramiķe un juvelierdizainere. Ir strādājusi Krievijas Mākslas fonda Monumentālās un dekoratīvās mākslas kombināta darbnīcās, Maskavas Centrālajā pionieru un skolēnu pilī. Viņas darbi atrodas Nortona un Nensijas Dodžu (ASV), MORA (Museum of Russian Art, ASV), Krievijas Mākslas fonda, M. Vrubeļa Omskas mākslas muzeja, Starptautiskā apdrošināšanas uzņēmuma “Ost-Vest Aljans” un privātās kolekcijās.

Raimonds Kļaviņš
Fotogrāfs un dizainers. Fotografē kopš 1987. gada. Savienojot dizainu un fotomākslu, savos darbos tiecas atklāt pasaules uzskatus, pārdomas par notiekošo, spert soli ārpus formu pasaules, lai rezultāts būtu kas vairāk, nekā ieskenēta realitāte. Apturēt mirkli un dāvāt to citiem. Ir viesojies Indijā, Tibetā, Nepālā, Izraēlā. Daudzi darbi ir publicēti presē. Tematisku un grupu izstāžu dalībnieks. Personālizstāde galerijā “Goija” (Rīga) 2006. gadā.

Studija ARTMARS ir apskatāma līdz 31. decembrim darba dienās no pulksten 9.00 līdz 18.00. Ieeja – bez maksas. Rietumu Capital Centre Vesetas iela 7, Rīga.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)