Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

„Soul Reflections” Rietumu Bankas galerijā

2014. g. 20. februāris Rietumu Bankas mākslas galerijā Rīgā ir atklāta radošā dueta Chaikovsky Art Studio gleznu izstāde „Soul Reflections” .

Aleksandrs un Viola Čaikovski – radošais duets Chaikovsky Art Studio – ir mūsdienu Latvijas mākslinieki, kuru dzīve jau daudzus gadus norit starp Latviju, Itāliju, Brazīliju un Krieviju.

Savu dzīves pieredzi, iespaidus un jūtas viņi atspoguļo abstraktā ekspresionisma un impresionisma stilā veidotajās gleznās.

Gleznotāji uzsver, ka viņu māksla ir Renesanses filozofijas (tajā vissvarīgākais ir cilvēks un humānistiskais pasaules uzskats) un simbolisma filozofijas (mākslinieka iedvesmas radītais simbols ir universāls esamības un individuālās apziņas noslēpumu atklāsmes instruments) apvienojums.

Chaikovsky Art Studio darbi paver plašas iespējas interpretācijai, kas vienmēr ir individuāla un atspoguļo ne tikai mākslas darba radītāja, bet arī skatītāja iekšējo pasauli: „Ieskatoties gleznā kādā noteiktā laika brīdī, jūs varat saskatīt īpašu tēlu un izjust īpašu pārdzīvojumu. Tā ir savdabīga spēle, kurā skatītājs var kļūt par radošā procesa dalībnieku.”

Darbu autori ir pārliecināti, ka māksla mitinās ne tikai autora otā, bet arī skatītāju prātos un sirdīs: „Dažkārt acis saka: „Man patīk!”, vai sirds čukst „Es jūtu!”, vai arī prāts jūt kādu klātbūtni... Māksla – tie ir meklējumi. Tiek meklēts tavai dvēselei radniecīgais, kas aizskar tās visdziļāko būtību; tiek meklēta tava īpašā pasaule, kuru nevar ieraudzīt jebkurš, bet kas ir acīmredzama tev pašam. Šī pasaule ir tavs skābeklis, bet tēls uz audekla ir ceļvedis šajā individuālajā pasaulē.”

Viola Čaikovska vernisāžas atklāšanā teica: „Abstraktā glezniecība ne vienmēr ir viegli uztverama, bet tā nes tādu pašu vēsti, tādas pašas idejas kā tradicionālā klasiskā māksla. Mainās laiks un izteiksmes līdzekļi, bet nemainīgas paliek mākslinieka paustās idejas, jūtas un emocijas.”
Chaikovsky Art Studio darbi atrodas privātkolekcijās Itālijā, ASV un Krievijā.
Izstāde „Soul Reflections” Rietumu Bankas galerijā ir apskatāma līdz 7. martam. Ieeja, kā vienmēr, – bez maksas.
Adrese: Rietumu Bankas centrālais birojs Capital Centre, Vesetas iela 7, Rīga.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)