Par banku Investoriem

 
Tālrunis uzziņām
+37167020561

Japānas tradicionālā māksla – Rietumu Bankas galerijā

2013. g. 7. oktobris Rietumu Bankas mākslas galerijā Rīgā atklāta japāņu papīra griešanas mākslas izstāde „Kirie”. Izstādē būs apskatāmi vairāk nekā 60 pazīstamu mūsdienu japāņu mākslinieku darbi.

Galerijas apmeklētājiem būs iespēja noteiktos laikos arī klātienē vērot vienu no izstādes dalībnieku mākslinieku Hinas Aojamas un Minomuši kirie veidošanas paraugdemonstrējumus.

Papīra griešanas mākslai ir senas tradīcijas daudzās pasaules valstīs, un arī Japānā tā attīstījusies un izkopta kā atsevišķs mākslas žanrs. Japāņu māksliniece Hina Aojama kopš 2000. gada aizraujas ar kirie veidošanu, un, izmantojot šķēres, no papīra izgriež attēlus, kuru precizitāte un izsmalcinātība neatpaliek no tradicionālo mežģīņu darināšanas mākslas.Izstādes atklāšanas uzrunā Japānas vēstnieks Latvijā Tošijuki Taga iepazīstināja ar abiem klātesošajiem māksliniekiem un sniedza īstu ieskatu viņu daiļradē un sasniegumos, kā arī pauda prieku par iespēju rīkot šo izstādi Rīgā un iepazīstināt rīdziniekus ar kirie, kas ir viens no japāņu tradicionālajiem mākslas žanriem.

Māksliniece Hina Aojama, kas veica arī darbu atlasi šai izstādei, piedalījusies neskaitāmās izstādēs visā pasaulē un viņas darbi ir augstu novērtēti starptautiskos konkursos. Māksliniece ir pirmā Āzijas pārstāve, kas 2008. gada jūnijā Šarmē muzejā Šveicē notiekošajā Starptautiskajā Papīra mākslas triennālē ieguvusi galveno balvu. Hina Aojama 2009. gadā tikusi iekļauta Newsweek Japānas izdevuma veidotajā sarakstā „100 japāņi, kurus ciena pasaulē”. Māksliniece 2012. gadā veidojusi pasaulslavenās cirka trupas Cirque Du Soleil filmas „Worlds Away” Japānas plakātu kirie tehnikā. Izstādē būs pārstāvēti arī tādi Japānā atzīti kirie autori, kā Bundzo Ide, Minomuši, Joko Imbe, Jasuhiro Ito, Džjunko Ota un Kijoha.

Izstāde apskatāma līdz 25. septembrim Rietumu Bankas mākslas galerijā Vesetas ielā 7, Rīgā. Galerijas darba laiks: darba dienās no 9:00 līdz 16:30. Ieeja – bezmaksas.

Eleonora Gailisha
Mass Media and Public Relations
Phone: +371-67020506
Fax: +371-67020563
E-mail: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)