Par banku Investoriem

Par banku

Ar Rietumu Bankas atbalstu Latvijas mūzikas skolu audzēkņi apmeklēs operu “Marija Stjuarte”

2017. g. 10. janvāris / Labdarība un sponsorēšana Ar Rietumu Bankas Labdarības fonda atbalstu 450 Latvijas mūzikas skolu audzēkņi varēs noskatīties Gaetāno Doniceti operu “Marija Stjuarte”.

Vairāk nekā 400 bērni jau apmeklēja operas ģenerālmēģinājumu Lielajā Ģildē, kura īpašie viesi bija Latvijas prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni.

Vēl 50 bērni šo operu varēs noskatīties 12. janvārī, Liepājā.

Šādu iespēju skolēniem apmeklēt koncertus nodrošina Rietumu Bankas Labdarības fonda, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra atbalsta fonda un tā līdzdibinātāja Jāņa Jenža atbalsts. Šīs akcijas autori vēlas mudināt Latvijas talantīgos jauniešus izvēlēties mūziķa profesiju.
Marijas Stjuartes lomu atveidos starptautisku slavu iemantojusī latviešu operdziedātāja, Latvijas Republikas augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – saņēmusī, virtuozā Marina Rebeka (soprāns). Marina jau iepriekš ir teikusi, ka šī loma vokāli ir ļoti sarežģīta, tomēr māksliniece ne reizi vien ir par to domājusi. Latvijas operas dīvai šīs lomas pilnveide ir ļoti svarīga, jo viņa ir saņēmusi uzaicinājumu 2017. gada martā to atveidot jaunā iestudējumā Romas operteātrī Itālijā.

Kopā ar Marinu Rebeku uzstāsies arī citi talantīgi un slaveni mūziķi. Piemēram, karalienes Elizabetes lomu atveidos Krievijā dzimusī un Vācijā dzīvojošā uzlecošā zvaigzne Katja Levina (soprāns), Lesteras grāfa Roberta lomā uzstāsies vairākkārtējs Grammy balvas ieguvējs, turku tenors Bīlents Bezdīzs. Grāfu Džordžu Talbotu atveidos itāļu basbaritons Džanluka Margeri. Annas Kenedijas lomā uzstāsies Laura Grecka (mecosoprāns), bet nevainojami profesionālajam basbaritonam Rihardam Mačanovskim uzticēta Viljama Sesila loma. Pie diriģenta pults būs amerikānis Džons Fiore, kura talantu ar sajūsmu novērtējuši Ženēvas, Cīrihes un Drēzdenes opernamu apmeklētāji.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)