Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu FinTech Club ir gaisā: pirmā tikšanās

2016. g. 29. februāris / Serviss Pagājušo ceturtdien Rīgā notika pirmā Rietumu Bankas un TechHub Riga diskusiju kluba tikšanās .“Mūsu bankas un ТесhHub Riga kopīgais darbs sākās pirms gada, kad tika rīkots pirmais starptautiskais Rietumu FinTech Challange by TechHub Academy konkurss. Tā bija veiksmīga pieredze, un šogad aprīlī mēs plānojam konkursu atkārtot. Kluba pasākumi ir iespēja uzņēmējiem, studentiem un investoriem, kas ir ieinteresēti mainīt finanšu pakalpojumu nozari ar tehnoloģiju palīdzību. Mēs Rietumu Bankā no sirds ticam, ka Latvija ir piemērota tam, lai tieši šeit veidotu un attīstītu savu tehnoloģiju uzņēmumu. Šādas tikšanās ir iecerētas, lai rastu atbildes uz vairākiem aktuāliem jautājumiem: kā uzsākt biznesu, kā praktiski Latvijā un ārpus tās darbojas tiesiskais regulējums, kā atrast un motivēt darbiniekus, kā arī daudziem citiem,” savā uzrunā norādīja Rietumu Bankas Valdes loceklis Renāts Lokomets.

Start-up uzņēmuma Twino vadītājs Jevģēnijs Kazaņins dalījās savā starptautiskajā pieredzē un prezentēja veiksmīgas biznesa “palaišanas” formulu: talantīgs mārketings, finansējums un tiesiskais regulējums, kas neapgrūtina biznesa uzsākšanu. Pēc zinātāja domām, tieši šīs trīs sastāvdaļas veicina strauju biznesa attīstību. Jevģēnijs pievērsa klātesošo uzmanību tam, ka finanšu tehnoloģiju nozare attīstās strauji, tāpēc sevišķi svarīgs ir regulatora reakcijas ātrums, pieņemot nozīmīgus lēmumus. Ilgstoši gaidot pozitīvu lēmumu bez iespējām darboties vismaz ierobežotā apmērā, start-up uzņēmums finanšu tehnoloģiju nozarē var kļūt maksātnespējīgs.

Paneļdiskusijā piedalījās Rietumu Bankas vecākais viceprezidents, par bankas IT atbildīgais Jevgēnijs Djugajevs, jaunā procesinga centra DECTA pārstāvis Marks Andrejevs, Jevģēnijs Kazaņins (Twino), Uldis Pabērzis (Mobilly, viens no veiksmīgajiem Latvijas mobilo maksājumu tirgus “dinozauriem”). Diskusijas moderators – Māris Daģis no Sellfy – pievērsa dalībnieku uzmanību “zemūdens akmeņiem”, kas apdraud jebkuru start-up uzņēmumu.

“Latvija ir lieliska vieta, lai uzsāktu biznesu bez liekiem izdevumiem, izpētītu attīstības dinamiku un gūtu vērtīgu pieredzi. Ir svarīgi, lai regulējums un tiesiskā vide nāktu pretim jaunajam biznesam. Latvijā ir visas iespējas veiksmīgi “palaist” savu finanšu uzņēmumu un iegūt atzinību starptautiskā līmenī,” norādīja Jevgēnijs Djugajevs.

Savukārt Marks Andrejevs pauda pārliecību par jaunā procesinga centra DECTA panākumiem, ņemot vērā uzņēmuma izaugsmes dinamiku un sadarbību ar Rietumu Banku. Viņš akcentēja arī “fintehnoloģiju” attīstības nepieciešamību, jo tā atvieglo uzņēmējdarbību un padara ērtākus ikdienas finanšu darījumus.

Runājot par Rietumu Bankas plāniem, Jevgēnijs Djugajevs norādīja: “Banka joprojām fokusēs savu uzmanību uz finanšu tehnoloģiju nozari un atbalstīs šādus pasākumus. Tuvākajos gados mūsu bankas loma arvien vairāk būs saistīta ar infrastruktūras funkcijām: savstarpējie norēķini dažādās valūtās, maksājumu instrumentu veidošana, kapitāla ieguldījumi un likviditātes nodrošināšana jaunajiem finanšu tirgus spēlētājiem, piemēram, maksājumu iestādēm, elektroniskās naudas emitentiem un pircējiem.”


FinTech Club ir iecerēts kā nozīmīgākā platforma pieredzes un viedokļu apmaiņai starp veiksmīgu start-up uzņēmumu vadītājiem, finanšu tehnoloģiju speciālistiem, Latvijas un citu Baltijas valstu inovatīvo uzņēmumu pārstāvjiem, tāpēc šādi pasākumi ieplānoti arī nākotnē.

Pasākuma dalībnieku vidū bija Monea, Mintos, ERGO, Baltijas Datoru Akadēmijas un daudzu citu Latvijas maksājumu iestāžu pārstāvji.

TechHub Riga ir lielākā IT un tehnoloģiju start-up uzņēmumu organizācija Latvijā. Tā veicina jaunu darbavietu veidošanos un vairo jauno uzņēmēju zināšanas. Šobrīd TechHub Riga aktīvi darbojas vairāk nekā 30 start-up uzņēmumu. Organizācijas dalībnieku un absolventu vidū ir tādi uzņēmumi kā infogr.am, Funderful, Fabula, Froont, Sellfy un MaxTraffic. TechHub Riga regulāri rīko arī pasākumus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības un tehnoloģiju jomu, piemēram, ikmēneša TechHub akadēmijas tikšanās un ikgadējo konferenci TechChill Baltics. TechHub Riga stratēģiskais partneris ir komunikāciju uzņēmums Lattelecom.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)