Par banku Investoriem

Par banku

Forums „eCom21” ‒ tradicionāli Rīgā, inovatīvi – e-komercijai

2016. g. 5. septembris / Serviss 2016. gada 17. un 18. novembrī Latvijas galvaspilsētā Rīgā notiks Baltijā nozīmīgākais, jau piektais starptautiskais elektroniskās komercijas problēmām veltītais forums „eCom21”.

Ikgadējā konference „eCom21” ar Rietumu Bankas atbalstu notiek kopš 2012. gada. Šajā laikā to ir apmeklējuši vairāk nekā 2000 tiešsaistes biznesa dalībnieku un ekspertu no vairāk nekā 45 valstīm.Rīcības komitejā stāsta, ka šā gada forums ir īpašs, jo notiek jau piekto reizi. Atšķirībā no iepriekšējām konferencēm šajā būs plašāka programma un padziļināti tiks apspriestas vairākas būtiskas tēmas.

Šogad uzmanības centrā ir interneta ekonomikas attīstība, problēmas un perspektīvas. Tiks apspriesti šā uzņēmējdarbības veida pamatjautājumi, tostarp valsts un starptautiskais regulējums, nodokļu politika, juridiskās struktūras transformēšana, reģionālā un sektoru specifika, riski un to kontrole.

Atsevišķi tiks apspriesta aktuālā e-komercijas startapu tēma, jo tieši šajā jomā pēdējos gados jūtams iespaidīgs investīciju pieplūdums un ievērojams peļņas pieaugums.

2016. gada konferencē tiks spriests arī par interneta ekonomikas iespējām uzņemties ekonomikas izaugsmes virzītājspēka lomu ES un attīstītajās valstīs.

Konferences formāts tiks nedaudz mainīts un kļūs mūsdienīgāks. Būs vairāk paneļdiskusiju un specializētu darbnīcu ar vadošo ekspertu un profesionālu moderatoru līdzdalību.

„eCom21” programmu direktors Džeimss Vilmots uzskata: „Mēs dzīvojam globālu pārmaiņu un ekonomikas evolūcijas laikmetā, ko ietekmē ciparu tehnoloģijas. Šis process pirmām kārtām ir izdevīgs e-komercijas sektorā strādājošajiem un ar to saistītajām nozarēm. Tajās notiek acīmredzama izaugsme, tiek radītas jaunas darbavietas un ieviesti jauni pakalpojumi. Tomēr visinteresantākais ir tas, ka rezultātā mainās tradicionālā uzņēmējdarbība. „eCom21” uzdevums ir palīdzēt izprast šīs „ciparu transformācijas nianses” un to, kā visveiksmīgāk tajā iekļauties, kapitalizēt šo virzienu un izmantot tā sniegtās priekšrocības. Esmu pārliecināts, ka šis forums kļūs par izcilu un interesantu notikumu visiem tā dalībniekiem!”

Darba sesiju pārtraukumos un to noslēgumā foruma dalībniekiem būs lieliska iespēja nostiprināt personīgos kontaktus, veidot netvorkinga tīklu, turklāt viņiem tiks piedāvāta piesātināta kultūras programma.

„Šogad „eCom21” svin piecu gadu jubileju. Tas ir vērā ņemams laika posms konferencei, kas ir veltīta ļoti jaunai nozarei. Šajos gados „eCom21” ir pierādījusi sevi kā autoritatīvu starptautisku platformu, kas veiksmīgi apvieno kvalitatīvu profesionālu saturu, lieliskas lietišķo sakaru attīstības iespējas un saturīgu kultūras programmu. Konferences nozīmi un būtisko lomu nosaka iespēja veidot lietišķus (un arī personiskus) kontaktus starp Austrumu un Rietumu biznesa pasaulēm, dalīties pieredzē, apmainīties ar idejām (un dažkārt pat ar darbiniekiem!) gan konferences laikā, gan arī pēc tās. Priecājamies, ka gadu no gada pulcējam vērā ņemamu dalībnieku un spīkeru pulku – viņi neapšaubāmi ir šīs nozares līderi. Esmu pārliecināts, ka mūsu konferences panākumi palīdz stiprināt arī Latvijas un visa reģiona starptautisko autoritāti un lietišķo reputāciju,” saka „eCom21” izpilddirektors Iļja Ševčenko.

Saskaņā ar tradīciju noslēguma vakariņas ir paredzētas konferences otrajā dienā, kas šogad sakrīt ar valsts svētkiem – Latvijas Republikas proklamēšanas dienu (1918). Par godu šim notikumam Rīga būs tērpusies svētku rotā un to apgaismos miljoniem festivāla Staro Rīga lampiņu, bet 18. novembra vakarā Daugavas krastmalā skatītājus priecēs krāšņs 30 minūšu salūts.

Konferences rīcības komiteja aicina sekot foruma aktualitātēm, tā programmai, kas nemitīgi tiek pilnveidota un precizēta, kā arī vadošo spīkeru un partneru sarakstam. Visi jaunumi būs pieejami konferences mājaslapā un „eCom21” oficiālajās lapās sociālajos tīklos.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)