Par banku Investoriem

Par banku

Rietumu bankas Labdarības fonds: jauna pilsētvides labiekārtošanas un attīstības programma

2016. g. 1. marts / Serviss Pagājušā gada vidū Rietumu bankas Labdarības fonda valde vērsās pie Latvijas pašvaldībām ar sadarbības piedāvājumu, orientējoties uz konkrētiem Latvijas mazajām pilsētām nozīmīgiem projektiem, kam šobrīd nepietiek finansējuma. Fonds uzsvēra, ka priekšroka tiks dota projektiem, kas vērsti uz pilsētvides labiekārtošanu un attīstību.

Fonds saņēma vairāk nekā 100 vēstuļu ar dažādu projektu aprakstiem. Vairāki projekti bija saistīti ar sporta, trenažieru un bērnu rotaļu laukumu ierīkošanu, kas šobrīd notiek daudzviet. Taču Fonda valde nolēma atbalstīt oriģinālākās un neparastākās idejas, kas nekvalificējas citām atbalsta programmām, un kuru realizācijai pašvaldībām, visticamāk, finansējums tuvākajā laikā netiks rasts.

Rezultātā tika formulēts jaunās fonda programmas kopējais darbības virziens, kuram ir visas iespējas turpināties arī nākotnē.

Pirmajā programmas posmā atbalstīti vairāki projekti: līdzfinansējums pilsētas pulksteņa uzstādīšanai Krāslavā, saules pulksteņa izveide Gulbenē, īpašu informācijas stendu ar Lielvārdes jostas dizainu uzstādīšana Lielvārdē, strūklakas izbūve Smiltenē un koka lapenes uzcelšana Siguldā ar skatu uz Gauju.

Ainaviskajā Austrumlatgales pilsētā Krāslavā joprojām nav neviena pilsētas pulksteņa. Pēdējos gados paveikti daudzi pilsētas centra rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbi. Jaunais pulkstenis tiks uzstādīts pie Krāslavas Svētā Ludviga Romas katoļu baznīcas — ievērojama arhitektūras un vēstures pieminekļa. Pulksteņa vizuālajā noformējumā stilizētas pilsētai raksturīgās logu apmales.

Savukārt Lielvārde ir pazīstama, pateicoties Lielvārdes jostas rakstam, kā arī tam, ka šai Daugavas labā krasta pilsētā dzimis eposa «Lāčplēsis» autors Andrejs Pumpurs, kuram šeit veltīts memoriālais muzejs. Lielvārdes josta ir ne tikai latviešu tautas tērpa daļa, bet arī leģendām apvīta senču zināšanu krātuve, kurā varētu būt paslēptas slepenas zīmes un simboli. Tieši tāpēc apaļie informācijas stendi ar Lielvārdes jostas rakstiem lieliski iederēsies pilsētas vēsturiskajā veidolā.

Visus atbalstītos projektus raksturo inženierisko un māksliniecisko risinājumu rūpīgums. Tiek plānots, ka visas ieceres tiks īstenotas jau šogad. Tikmēr fonds turpina saņemt un izskatīt jaunus pieteikumus no Latvijas novadiem, un ziņos par turpmākajiem lēmumiem.

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)