Par banku Investoriem

Par banku

Konkursa “Rietumu FinTech Challenge” fināls jau pēc nedēļas

2017. g. 20. aprīlis, 16:40 / Serviss Nākamnedēļ tiks noteikti rezultāt i starptautiskā jaunuzņēmumu konkursā “Rietumu FinTech Challenge 2017” . Tāpat kā iepriekšējos gados, uzvarējušais projekts saņems grantu savas uzņēmējdarbības attīstībai.“Rietumu FinTech Challenge” ir starptautisks konkurss jaunajiem uzņēmējiem finanšu tehnoloģiju jomā. Rietumu Banka pirmo reizi organizēja līdzīgu pasākumu 2015. gadā. Šis ir jau trešais rīkotais “Rietumu FinTech Challenge”.

Gadu gaitā interese par šo konkursu ir nepārtraukti palielinājusies. Tajā piedalās jaunu uzņēmumu attīstītāji finanšu tehnoloģiju jomā no dažādām valstīm. Viņus visus vieno vēlme mainīt ierasto: to, kādā veidā cilvēki un uzņēmumi regulāri rīkojas ar naudu: veic pirkumus, apmaksā rēķinus, veic naudas pārskaitījumus, iegulda un uzkrāj naudas līdzekļus. Konkurss “Rietumu FinTech Challenge” piesaista arī tos, kuri ir gatavi radīt jaunus algoritmus un tehnoloģijas biznesa uzdevumu, bankas operāciju automatizēšanai un piedāvāt labākus un mūsdienīgākus risinājumus.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš dalībai “Rietumu FinTech Challenge” beidzās pirms nedēļas. Saskaņā ar organizatoriskās komitejas sacīto, interese par konkursu ir nemainīgi liela. Šogad saņemti vairāk nekā 50 pieteikumi no ASV, Izraēlas, Vācijas, Baltijas valstīm un Āfrikas valstīm. Pašlaik vispopulārākie ir projekti, kas vērsti uz darbību valūtu un ieguldījumu tirgos, kā arī dažādas lietojumprogrammas mobilajām ierīcēm.

Konkursa programma šoreiz sastāvēs no vairākām diskusiju sesijām. Pēc “mentoru posma” katram dalībniekam tiks dota iespēja uzstāties ar savas biznesa idejas prezentāciju.

Saskaņā ar jaunākajiem konkursa organizatoriskās komitejas datiem, finālā iekļuva sekojošas komandas: Crassula un Toneboard (abas no Latvijas), projekts Paytailor (Igaunija), Welltrado (Lietuva), Badala - Get Paid! (Āfrika), startup GetZuper (Vācija), projekts Tap2Pay (Izraēla).

Šogad konkursa žūrijā piedalījās eksperti no finanšu tehnoloģiju jomas: Romāns Gročols no WhatAVenture, Staņislavs Ivanovs no SmartCap, Andris Bērziņš no TechHub, Valters Vohma un Henriks Trazbergs no Hedman, Jānis Skutelis no Flycap, kā arī Latvijas Bankas un Apvienotās Karalistes Starptautiskās tirdzniecības departamenta pārstāvji.

Šobrīd Latvijā ir izveidota labvēlīga infrastruktūra, tiek īstenotas programmas finanšu iestāžu inovatīvas darbības stimulēšanai, kā arī tiek veikti privāti ieguldījumi šajā nozarē. Finanšu tehnoloģiju joma pēdējos gados ir kļuvusi par visperspektīvāko darbības virzienu jaunuzņēmumiem, pat neskatoties uz tiem valsts regulējuma sarežģījumiem, ar kuriem reizēm saskaras jaunie uzņēmēji.

Konkursa “Rietumu FinTech Challenge” fināls norisināsies aldara Kristiana Karla Kristofa fon Stricka villā Aristīda Briāna ielā 9, Rīgā. Šī savrupmāja pēdējo deviņu gadu laikā ir kļuvusi par iecienītu radošās jaunatnes pulcēšanās vietu. Tajā tiek rīkoti dažādi koncerti un pasākumi, tostarp mākslas pasākumi.

Sīkāka informācija par konkursu “Rietumu FinTech Challenge 2017” ir pieejama tīmekļa vietnē www.rietumufintech.com

Jaunuzņēmumu asociācija StartinLV

Asociācija tika dibināta 2016. gadā, lai apvienotu jaunuzņēmumus, citus uzņēmumus un organizācijas, kas atbalsta šo jomu. Pašlaik asociācijā ir 60 biedri: 31 jaundibināti uzņēmumi, 9 bezpeļņas organizācijas, 11 privātpersonas un 9 korporatīvie biedri.

Rietumu Banka

Rietumu Banka ir trešā lielākā banka Latvijā, kuras darbības pamatvirziens ir starptautisku korporatīvo klientu un turīgu privātpersonu apkalpošana. Rietumu Banka ir lielākā banka maksājumu apkalpošanas pakalpojumu jomā Baltijas valstīs un sniedz gan norēķina pakalpojumus, gan finanšu infrastruktūras izmantošanas pakalpojumus - tiešsaistes maksājumu apkalpošana, SWIFT un SEPA norēķini 18 dažādās valūtās un “white label” pakalpojumi maksājuma karšu izsniegšanai.Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)