Par banku Investoriem

Par banku

Rīga sagaida World Jazz Festival

2016. g. 28. jūlijs / Labdarība un sponsorēšana Šodien Rīgā sākas World Jazz Festival – 2016. gada kultūras sezonas nozīmīgākais notikums.

Šie džeza svētki pulcē pasaules mēroga zvaigznes. Latvijas galvaspilsētā tie notiek jau trešo reizi, un tos, kā allaž, atbalsta Rietumu Banka.World Jazz Festival ir veiksmīgs Igor Butman Music Group un Arkādija Ukupņika producentu centra sadarbības rezultāts.

Festivāla atklāšanas priekšvakarā vienā no jaunākajām Rīgas viesnīcām – Mercure Riga Centre Hotel, Empire Casino & Lounge telpās – World Jazz Festival rīkotāji un partneri sarīkoja preses konferenci.

Atklājot preses konferenci, Rietumu Bankas padomes loceklis Aleksandrs Gafins teica: “Festivāls notiek jau trešo gadu, un visu šo laiku to atbalsta Rietumu Banka. Turklāt tas nav tikai finansiāls atbalsts. Šogad mēs organizējām arī iespaidīgu festivāla reklāmu televīzijā, un, lai tuvinātos šim pasākumam, Rietumu Bankas nosaukumu “nomainījām” uz Rietumu Jazz.”

Aleksandrs Gafins uzskata, ka Rīga un džezs ir nedalāmi jēdzieni, šī mūzika skan visur – koncertzālēs, klubos un pat ielās. “Latvijas galvaspilsētā jau iepriekš ir notikuši džeza mūzikas koncerti un festivāli. Tomēr tik iespaidīgs starptautisks pasākums kā World Jazz Festival, ko ir organizējuši mani draugi Arkādijs un Natālija Ukupņiki sadarbībā ar Igoru Butmanu, šeit vēl nav bijis. Par festivālu interesējas ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Iepriekšējie gadi ir pierādījuši, ka labas organizatoriskās prasmes un atbalsts ļauj šādu festivālu sarīkot ļoti augstā līmenī. Man ir liela pieredze muzikālu projektu rīkošanā, un droši varu teikt, ka festivālam trešais gads ir īpaši nozīmīgs: ja izdodas pasākumu sarīkot tikpat augstā līmenī kā iepriekš, tad tā turpmākais liktenis būs ilgs un laimīgs. Vērojot, kā tika gatavots šā gada festivāls, pazīstot tā rīkotājus un ņemot vērā Rietumu Bankas un citu partneru sniegto atbalstu, esmu pārliecināts, ka World Jazz Festival ar šo uzdevumu tiks galā lieliski. Festivālam vēlu arī turpmākus panākumus, bet tā skatītājiem – gūt patiesu prieku, klausoties izcilu džeza mūziku,” sacīja Aleksandrs Gafins.

Arkādijs Ukupņiks atzina, ka festivāls turpina attīstīties, interese par to pieaug līdz ar katru gadu. “Vēlamies, lai World Jazz Festival ar laiku kļūtu par vienu no nozīmīgākajiem džeza mūzikas notikumiem Eiropas un pat pasaules mērogā. Rīga un Baltijas jūras piekraste tam ir ideāli piemērota. Šeit ir viss: lieliskas pludmales, izcila arhitektūra, attīstīta muzikālā kultūra un… ļoti daudz skaistu meiteņu. Ceram, ka mūsu skatītāju loks turpinās augt, jo tad mēs varēsim aicināt vēl vairāk pasaules līmeņa zvaigžņu un piedāvāt vēl vairāk interesantu koncertu. Darām visu, lai tā arī būtu. Turpmākajai festivāla attīstībai nepieciešamas vēl trīs lietas: vietējās varas atbalsts (to mums jau sniedz Rīgas dome), valsts, tostarp Kultūras ministrijas, sniegts politiskais atbalsts un, visbeidzot, mūsu partneru uzticēšanās un atbalsts. Patiesi ceru, ka visu šo sastāvdaļu kopums ļaus World Jazz Festival turpināt uzņemt apgriezienus!” teica Arkādijs Ukupņiks.

Ievērojot tradīciju, World Jazz Festival sāksies Doma laukumā – ceturtdien pulksten 15.00 te skanēs bezmaksas koncerts. Iepriekšējos gados šie koncerti pulcēja vairākus tūkstošus klausītāju – pilsētas iedzīvotājus un viesus. Arī šoreiz džeza mīļotāji varēs izbaudīt lielisku mūziku unikālā atmosfērā – senās viduslaiku pilsētas laukumā zem pēcpusdienas saules apspīdētajām debesīm.

Pēc tam World Jazz Festival pārcelsies uz Splendid Palace zāli, kur pulksten 19.00 uzstāsies džeza karaliene Tanija Marija (Tania Maria) no Brazīlijas, leģendārais Igora Butmana kvartets, daudzu prēmiju un balvu ieguvējs Oļegs Akkuratovs un jaunā dziedātāja Jaroslava Simonova, kura jau ir uzstājusies ar daudzām pasaules mēroga zvaigznēm.

Piektdien, 29. jūlijā, Rīgas lielākajā koncertzālē – Arēna Rīga – uzstāsies Grammy balvas ieguvējs amerikāņu pianists Bobs Džeimss (Bob James) un Āfrikas mūzikas leģenda trompetists Hjū Masekela (Hugh Masekela).

Eleonora Gailiša
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: +371-67020506
Fakss: +371-67020563
E-pasts: egailisha@rietumu.lv
Diennakts tālrunis
+371 67025555 Rietumu.Info
(tikai zvaniem)